Zbawienie podczas sprzątania – poznaj ofertę mopów parowych od Ariete

Każdy, kto choć raz zmagał się ze sprzątaniem mieszkania wie, jak ważny jest dobrej jakości sprzęt. Pomaga on nie tylko nam na efektywne sprzątanie, ale również daje komfort, podczas domowych porządków. Ważne jest, by stawiać na wysokiej jakości sprzęt, który stanowi inwestycję na wiele lat. Zapraszamy do lektury poniższego materiału, w którym przedstawiamy jeden z tzw. must have wśród sprzętów domowych, jakimi są mopy parowe.

Sprzątanie w domu – jakie sprzęty są niezbędne?

Podczas domowych porządków w naszym domu niezbędny jest odkurzacz, który pozwoli na usunięcie wszystkich zanieczyszczeń z powierzchni płaskich, a także wysokiej jakości mop, z pomocą którego zmyjemy podłogę. Warto zwracać uwagę, by wybierane przez nas sprzęty spełniały najwyższe standardy. W przypadku odkurzacza mowa tu o odpowiednich filtrach. Z kolei w przypadku mopa parowego o odpowiednim poborze prądu. W wielu domach sprawdzi się również doskonale oczyszczacz powietrza. Zimą z kolei wśród must have sprzętu domowego wielu użytkowników wskazuje nawilżacz powietrza, który wytwarza parę wodną pozwalającą radzić sobie z zaduchem powstającym w wyniku wzmożonej pracy kaloryferów.

Mopy parowe – na czym polega ich fenomen?

Obecnie oferta mopów parowych na rynku jest bardzo szeroka. Warto więc wybierać wyłącznie takie, których producenci gwarantują wielomiesięczną gwarancję. Na szczególną uwagę zasługują mopy parowe od Marki Ariete.

Na czym polega używanie mopa parowego? Przede wszystkim na zmywaniu podłogi w wygodnej, stojącej pozycji. Dzięki wbudowanemu zbiornikowi na wodę, a także podłączeniu do prądu, mop myje za pomocą wytwarzanej pary wodnej, która wydzielana jest przez głowicę umieszczoną na końcu korpusu mopa.

Silnikiem każdego mopa jest wskazana wyżej głowica. Wyróżniamy jej dwa rodzaje: prostokątną oraz trójkątną z zaoblonymi rantami. Ważnym aspektem jest również wielkość głowicy. Im większa, tym szybciej pozwoli nam na umycie danej powierzchni. Warto również zwrócić uwagę, by głowica obracała się w poziomie. Dzięki temu będziemy mieli możliwość dotrzeć do trudniej dostępnych miejsc i efektywne sprzątanie.

Jak działa mop parowy?

Sposób użycia mopa parowego jest bardzo prosty. Należy w pierwszym kroku wyjąć zbiornik na wodę z korpusu i uzupełnić go do zaznaczonego poziomu. Ważne by używać wyłącznie wody, bez żadnych substancji chemicznych. W drugim kroku należy zbiornik na wodę zamontować a mop podłączyć do prądu i zaczekać aż kontrolka pokaże nam, że urządzenie jest gotowe do użytku. Kolejne kroki zależą od modelu naszego mopa. W wersjach bogatszych można ustawić poziom wydzielania pary automatycznie (niski, średni, intensywny czy funkcja gorąca para). W wersjach uboższych intensywność wydzielania pary należy wyregulować manualnie, za pomocą przycisku znajdującego się w okolicach uchwytu urządzenia.

Marka Ariete od lat znana jest z produkcji najwyższej jakości mopów parowych. Szukając więc idealnego modelu do swojego domu, warto uwagę skierować właśnie w stronę Ariete, która cieszy się uznaniem Klientów od lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *