Pokój dla rodzeństwa z łóżkiem piętrowym

Łóżka piętrowe to ekonomiczne i ergonomiczne rozwiązanie do pokoi dziecięcych. Jest więcej przestrzeni do zabawy dzielonej między rodzeństwo, a pomysł spania – jest bardziej atrakcyjny. Łóżka piętrowe nie muszą być nudnymi i prostymi konstrukcjami. Chcąc puścić wodze fantazji w dziecięcym pokoju, projektanci wnętrz starają się prześcigać się twórczo. Jak dobrze zaplanować pokój dla rodzeństwa?

Łóżko piętrowe z biurkiem dla rodzeństwa

Niewątpliwą zaletą łóżek piętrowych jest ich funkcjonalność i ergonomia połączona z estetyką. Łóżko powinno być wygodne, bezpieczne, nie zajmować zbyt wiele miejsca i nie boleć, gdyż będzie to ciekawa aranżacja pasująca do wystroju wnętrza. Więcej niż jeden rodzic dowiedział się o znaczeniu łóżka w pokoju chłopca lub dziewczynki. Dziecko wypoczęte to dziecko szczęśliwe. Dlatego powinniśmy szczególnie zadbać o naszego malucha jako idealne miejsce do wypoczynku. Strefa relaksu zwykle zajmuje większość miejsca w pokoju dziecięcym, dlatego najlepiej połączyć ją ze strefami nauki i zabawy.

Wszystkie te elementy są idealnie połączone w łóżku piętrowym. Górna część to miejsce do spania, natomiast pod pryczą możesz stworzyć miejsce do nauki lub aktywny obszar zabaw. Łóżko piętrowe z biurkiem to doskonałe rozwiązanie także dla jedynaka. Pod łóżkami piętrowymi można zawiesić liny wspinaczkowe, huśtawkowe kokony lub małe worki z piaskiem. W ten sposób z łatwością stworzysz dla swojego dziecka bezpieczne miejsce do aktywności fizycznej.

Kolory w pokoju dziecięcym – jakie wybrać? 

Zanim dziecko zdecyduje, jak urządzić swój pokój, jego aranżacja należy do rodziców. Jeśli obecnie stoisz przed wyzwaniem umeblowania pokoju dziecięcego, skorzystaj z naszych rad, a na pewno będziesz w stanie stworzyć przytulną i ciepłą przestrzeń dla swojego maluszka. Jednym z głównych trendów jest dziś zwrot w kierunku natury, czyli biofilia. Paleta ziemi doskonale sprawdzi się np. w pokoju dziecięcym, wypełniając wnętrze harmonią i kojącym spokojem. Połącz zielone farby w pokoju dziecięcym lub połącz je z ciepłymi brązami i beżem.

Pokój dla dziewczynki i chłopca – porady aranżacyjne

Mały pokój dla dziewczynki i chłopca nie musi być przykrym obowiązkiem, to często idealne miejsce na stworzenie zabawnej aranżacji. Oto sprawdzone wskazówki, jak stworzyć przestrzeń dla dwojga rodzeństwa. Każde dziecko ma inny gust i temperament, dlatego układ pokoju najlepiej podzielić na trzy oddzielne przestrzenie.

Takie miejsce zapewni dzieciom komfortowy i zdrowy sen w nocy, a także jest idealnym miejscem do spędzenia wolnego czasu w ciągu dnia. Projektowanie pokoju zawsze zaczynamy od szukania kolorystyki jako podstawy do doboru odpowiednich dodatków. Odcienie zieleni lub szarości dobrze sprawdzają się w pokoju rodzeństwa różnej płci. Możesz też spróbować pomalować ścianę nad łóżkiem na ulubiony kolor naszego dziecka – tworząc w ten sposób dla nich wydzieloną strefę prywatną. Alternatywnie wybierz zabawne naklejki ścienne lub zwierzęta, mapy lub układ słoneczny na płótnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *