Wybór toalety – na co zwracać uwagę?

Kiedy robimy remont albo urządzamy łazienkę od zera, często okazuje się, że pozornie identyczne sprzęty znacznie różnią się ceną. Wówczas pojawia się pytanie, co takiego sprawia, że np. kompakt WC, który na pierwszy rzut oka wygląda niemalże tak samo, jak ten stojący tuż obok, kosztuje o połowę więcej.

Pierwszym, oczywistym czynnikiem wpływającym na cenę jest marka wybranego przez nas produktu. Im bardziej renomowany i ekskluzywny producent, tym koszt będzie większy. Wpływa na to m.in. fakt, że firmy, które zdobyły uznanie, poddają swoje produkty rygorystycznej kontroli, pozwalającej na uzyskanie liczących się certyfikatów. Koszty przeprowadzenia takiego procesy bywają znaczne, co jest widoczne w finalnej cenie produktu. Oprócz producenta i marki, istnieją jeszcze inne kwestie, na które warto zwrócić uwagę, kupują toaletę.

Co warto wiedzieć, zanim udamy się na zakupy?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, zanim wybierzemy się na zakupy, jest przygotowanie sobie listy z rzeczami, które są dla nas istotne. Zastanówmy się np. z jakiego materiału ma być wykonany kompakt wc, który chcemy kupić. Większość produktów jest wykonana z ceramiki, a konkretnie, zwykle z porcelitu, choć nie jest to jedyny rodzaj ceramiki wykorzystywany do produkowania sedesów. Jest to najbardziej uniwersalny materiał, który pasuje do niemalże każdej aranżacji. Jeśli jednak chcemy, aby nasz kompakt wykonany był np. ze stali nierdzewnej (urządzenia wykonane z takiego materiału idealnie pasują do wnętrz futurystycznych lub industrialnych) lub tworzywa sztucznego, to nic nie stoi na przeszkodzie temu, żeby zakupiony przez nas sedes, zrobiony był właśnie z takich materiałów. Głównym utrudnieniem może być mniejsza dostępność modeli wykonanych z czegoś innego niż ceramika, ale nie jest to problemem nie do przeskoczenia. Ostatecznie, jeśli nie będziemy w stanie znaleźć odpowiadającego nam kompaktu wc, możemy wykonać go na zamówienie. Podejmując decyzję o zakupie toalety, należy również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy urządzenia posiadającego miskę stojącą, czy też wiszącą. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Tylko od naszych preferencji, potrzeb i upodobań zależy, które rozwiązanie będzie dla nas lepsze.

Najlepsze kompakty wc na rynku

Kupując kompakt WC, można zastanowić się również nad deską. W większości modeli, deska jest od razu w komplecie. Nie zawsze jest to jednak oczywiste i do niektórych misek należy samodzielnie dobrać deskę. Na rynku znajdują się obecnie różnorodne systemy, pozwalające na wybranie deski, która będzie najlepiej spełniała nasze potrzeby. Przykładowo, możemy zdecydować się na deskę wolnoopadającą, która będzie świetnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Dzięki wolnemu opadaniu, mamy pewność, że dzieci nie przytrzasną sobie rączek podczas korzystania z toalety. Wybierając deskę, warto się również zainteresować modelami posiadającymi rozmaite powłoki ochronne. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwiały utrzymywanie sedesu w czystości. Takie rozwiązanie sprawia, że dbanie o higienę staje się dziecinnie proste.

One thought on “Wybór toalety – na co zwracać uwagę?

  1. Przede wszystkim Ceramic Clean na ściany, żeby wypychał wilgoć, dobra wentylacja i wykrzesanie z przestrzeni tak dużo, jak to możliwe. I już, idealna łazienka 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *