Jakie obrazy są teraz modne?

Aranżacja wnętrz to nie tylko wybór mebli, ale również dodatki, które uzupełniają stylistykę pomieszczenia. Jeśli odpowiednio je dobierzesz, podkreślą charakter wnętrza albo odmienią wygląd pomieszczenia. Wśród popularnych dodatków należy wyróżnić obrazy. Jakie obrazy są teraz modne?

Jak wybrać obraz?

Zanim zaczniesz szukać wymarzonego obrazu, musisz zastanowić się nad kilkoma kwestiami, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Miejsce

W pierwszej kolejności określ miejsce, w którym powiesisz obraz. W pokoju dziennym najlepiej prezentują się:

  • nad sofą – to centralne miejsce w salonie, dzięki czemu obraz będzie przykuwał wzrok. Ponadto stworzy ciekawą kompozycję strefy dziennej, która przeznaczona jest do odpoczynku,
  • nad komodą – niewielkich rozmiarów obraz będzie ciekawie wyglądał w towarzystwie innych dodatków, takich jak porcelanowe figurki, ozdobne wazony czy ramki na zdjęcia,
  • nad stołem – obraz możesz również powiesić nad stołem.

Najlepiej, aby w pokoju wyznaczyć jedno miejsce na obraz, ponieważ zbyt wiele dodatków na ścianie może wywołać uczucie chaosu, a przestrzeń będzie wyglądać, jakby była nieuporządkowana. Lepszym rozwiązaniem jest stworzenie kompozycji np. z dwóch-trzech obrazów.

Rozmiar

Istotny jest rozmiar obrazu, który należy uzależnić od dostępnego miejsca i wielkości pokoju. Jeśli masz dużo wolnej przestrzeni, to śmiało możesz postawić na wielkoformatowe płótno albo powiesić kilka obrazów o tej samej lub podobnej tematyce, tworząc efektowną galerię.

Z kolei w niewielkich pomieszczeniach masz ograniczone możliwości. Musisz wybrać obraz o takiej wielkości, aby nie przyćmiła pokoju. Zbyt duży obraz nie będzie się prezentował estetycznie.

Styl i kolor

Aby obraz dobrze się prezentował, powinien być dopasowany do aranżacji. Tu pod uwagę weź styl pomieszczenia, kolory ścian, a także pozostałe dekoracja. Wszystkie elementy mają stanowić spójną całość. Dzięki temu uzyskasz harmonię.

Jakie obrazy do salonu są modne?

Obrazy to efektowna dekoracja ścienna dla każdego mieszkania, bez względu na styl, w jakim urządzono wnętrze. Najlepiej prezentują się wtedy, gdy są dopasowane do aranżacji. A jakie obrazy są modne? Tu wybór jest ogromny. Nadal modne są grafiki o tematyce kulinarnej, które doskonale prezentują się w kuchni, jadalni albo w salonie nad stołem, czyli miejscu, wydzielanym na posiłki.

Od kilku sezonów popularnością cieszą się obrazy przedstawiające architekturę. Nie ma się co dziwić! Sztuka koi nerwy, a wizerunek budynku potrafi przenieść w dane miejsce. Co ciekawe, nie tylko budynki są modne, ale także urokliwe uliczki.

Nadal triumfy święcą abstrakcyjne dzieła, które odnajdą się głównie w nowoczesnym wnętrzu. Dla fanów minimalizmu polecamy abstrakcje w dużym formacie w odcieniach bieli i czerni. Jeśli chcesz ożywić pomieszczenie, nie bój się wprowadzić trochę koloru. Wyrazisty akcent kolorystyczny odmieni wnętrze i doda odrobiny świeżości.

Z kolei dla osób, które chcą wprowadzić do wnętrza energię, dobrym wyborem będą obrazy przedstawiające kwiaty czy też owoce. Wyraziste barwy przykują wzrok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *