Materace z pianki memory – czym są i dlaczego warto dać im szansę

Rynek materacy do spania jest bardzo bogaty, przez co trudno określić jakiego typu produkty, które można na nim znaleźć, są szczególnie warte uwagi. Wśród nowoczesnych materacy do sypialni można spotkać bowiem wiele rodzajów wyrobów – na popularności zyskują ostatnio na przykład innowacyjne materace z pianki memory. Co to za materace i dlaczego warto na nie postawić?

Pianka memory

Materace memory to nic innego jak materace wykonywane z nowoczesnej pianki termoelastycznej, która reaguje nie tylko na ciężar, ale również temperaturę. Wynaleziona w 1966 roku w laboratorium NASA pianka memory, zwana również Visco, pod wpływem nacisku oraz ciepła emitowanego przez ciało, idealnie przystosowuje się do jego pozycji. Dzięki temu, równomiernie podpiera sylwetkę we wszystkich punktach, a także niweluje napięcia mięśniowe i pobudza krążenie.

Materace z pianki memory – zalety i wady

Materace z pianki memory uważane są najwygodniejsze spośród wszystkich materacy do spania dostępnych na rynku, przez co zaliczane są do grupy produktów ekskluzywnych, dedykowanych najbardziej wymagającym klientom. Użytkownicy tego typu materacy kochają je za miękkość i perfekcyjne dopasowanie do ciała. Oczywiście, luksusowe materace „z pamięcią” nie są pozbawione wad. Poza tym, że są dosyć drogie, potrzebują też czasu na powrót do pierwotnego kształtu, co potrafi niektórym osobom przeszkadzać.

Materace memory – dla kogo?

Nowoczesne materace do spania oparte na piance Visco polecane są osobom cierpiącym na dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa i stawów – są doskonałym podparciem dla ciała, a do tego redukują bolesne napięcia. Materace z pianki memory rekomendowane są również osobom z problemami z krążeniem oraz pacjentom obłożnie chorym, ponieważ wykazują właściwości przeciwodleżynowe. Z tego względu, pianka memory stosowana jest także w specjalistycznych materacach medycznych używanych w klinikach i szpitalach.

Gdzie kupić materac z pianki memory?

Materace piankowe z pianki termoelastycznej Visco oferują praktycznie wszyscy znani producenci materacy do spania oraz zastosowań medycznych. Nowoczesne materace na bazie pianki memory można znaleźć między innymi w specjalistycznych sklepach z artykułami wyposażenia wnętrz gwarantującymi zdrowy i komfortowy sen. Jednym z nich jest sklep internetowy SekretSnu.pl we współpracy z którym powstał ten artykuł – w jego katalogu można znaleźć różne materace z pianki memory do sypialni. Materace z pianki memory w sposób idealny podpierają sylwetkę, redukując napięcia mięśniowe i pobudzając krążenie krwi. Te ultra wygodne, zdrowe materace do spania rekomendowane są nie tylko osobom, którym zależy na wysokim komforcie snu, ale też użytkownikom borykającym się z rozmaitymi problemami zdrowotnymi. Termoelastyczna pianka memory używana do ich produkcji stosowana jest też w materacach do zastosowań medycznych i rehabilitacyjnych – zdecydowanie warto więc zainwestować w swoje zdrowie, kupując materac z takiej pianki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *