Jaki materac wybrać? Poznaj garść najważniejszych porad!

Chcesz spać wygodnie i zdrowo, dlatego musisz zainwestować w dopasowany do Twoich potrzeb i preferencji materac. Na bogatym rynku materacy łatwo się jednak pogubić –producenci oferują mnóstwo różniących się między sobą wieloma aspektami rozwiązań. Jaki materac wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca do spania? Przedstawiamy garść porad udzielonych przez specjalistyczny sklep z materacami Spioch.eu.

Rozmiar ma znaczenie!

Zanim odpowiesz sobie na pytanie jaki materac wybrać, zastanów się, jakich rozmiarów produkty będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie. W sklepach spotkasz materace do sypialni w różnych rozmiarach, również takie wykonywane na indywidualne zamówienie. Sporo modeli ma uniwersalną, odpowiadającą większości użytkowników długość 200cm.

Wybierz dłuższy materac do spania (np. 220cm), jeśli jesteś wysokiego wzrostu. Dostępne na rynku materace mają różne szerokości – to, którą z nich powinieneś wybrać, determinuje łóżko, jakie posiadasz. Jeżeli zamierzasz kupić mebel w drugiej kolejności, możesz dobrać szerokość materaca do sylwetki i nawyków. Jako osoba szczupła i rzadko zmieniająca pozycję w nocy, wybierz z materacy typowych. Jeśli zaś jesteś nieco przy kości lub mocno wiercisz się w nocy, postaw na szerszy materac.

Jaki materac wybrać – rodzaje materacy do spania

Zawężenie poszukiwań do materacy w konkretnych rozmiarach to dopiero początek. Rodzaje materacy dostępnych na rynku przyprawiają bowiem o zawrót głowy i trudno zdecydować się na jeden z nich, nie mając pojęcia o nowoczesnych materacach.

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie jaki materac wybrać, musisz zatem znać różnice pomiędzy poszczególnymi typami materacy do sypialni. Wbrew pozorom, wyróżnia się nie tylko materace piankowe i sprężynowe. Podział na takie rodzaje materacy od dawna nie jest aktualny, bowiem producenci oferują sporo modeli hybrydowych, w których można znaleźć zarówno sprężyny, jak i pianki. Z poniższej listy popularnych materacy do spania dowiesz się, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rodzaje materacy.

  • · Materace piankowe z piany PUR – dość wygodne, lekkie i tanie, ale mało wytrzymałe i podatne na zabrudzenia;
  • · Materace piankowe wysokoelastyczne – komfortowe, popularne i niedrogie, ale też odkształcające się z czasem;
  • · Materace piankowe termoelastyczne – idealnie dopasowujące się do ciała, reagujące na jego ciężar i ciepło, ale dość drogie;
  • · Materace lateksowe – wygodne, higieniczne i hipoalergiczne, dostępne w różnych cenach zależnych od proporcji lateksu syntetycznego do naturalnego;
  • · Materace sprężynowe bonelowe – klasyczne i trwałe, jednak dla wielu użytkowników zbyt twarde, a czasem też niezdrowe dla kręgosłupa;
  • · Materace sprężynowe kieszeniowe – nowoczesne, dobrze podpierające ciało, wytrzymałe, choć dość drogie;

Wybór odpowiedniego typu materaca należy do Ciebie – możesz go sobie ułatwić korzystając ze wsparcia profesjonalisty. W sklepach z materacami, takich jak Spioch.eu we współpracy z którym powstał ten artykuł, znajdziesz fachowych doradców którzy z miłą chęcią pomogą ci dokonać właściwego wyboru. Odpowiedź na pytanie jaki materac wybrać nie jest taka prosta, jaka może się wydawać. Należy postawić bowiem nie tylko na odpowiedni rozmiar materaca, ale także typ, tym bardziej, że na współczesnym rynku oferowane są różne rodzaje materacy. Z przygotowanym we współpracy ze sklepem internetowym Spioch.eu artykułem warto zapoznać się jeszcze przed rozpoczęciem zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *