Kupujesz okna? Kilka porad, o co spytać producenta!

Kupując lub wymieniając okna, koncentrujemy się przede wszystkim na tym, żeby były nowe i żeby miały odpowiedni wymiar. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zapoznać się z naszymi poradami.

Dom z widokiem przez idealne okno

Niezależnie od miejsca zamieszkania, coraz częściej klienci decydują się na okna w niestandardowych wymiarach. Budownictwo jednorodzinne pozwala na takie zaprojektowanie okien, które poza podstawowymi funkcjami dopływu świeżego powietrza i dostarczania naturalnego światła do pomieszczeń, mają również zdobić wnętrze. Popularne doświetlenia – nieotwierane okna o przeróżnych kształtach, pozwalają na dostarczenie dodatkowego źródła światła do wnętrz. Z kolei w oknach kuchennych zauważalny jest trend powiększania okien, by zrezygnować z parapetu na rzecz blatu kuchennego wchodzącego bezpośrednio w okno. Ekoplast (https://ekoplast-group.com/pl/ ) zapewnia indywidualne podejście do każdego projektu i takie dopasowanie okna, by konstrukcja budynku była stabilna, a klient – zadowolony.

Nowe okno, to ładne okno!

Wybierając okna do budowanego domu lub remontowanego mieszkania warto patrzeć na nie szeroko. Nie koncentrujmy się tylko na ich wyglądzie albo cenie. Przede wszystkim, zwróćmy uwagę na ich sposobie wykonania. Specjaliści Ekoplast podpowiadają, by na okno patrzeć jak na najsłabsze ogniwo ściany pomieszczenia – jego zadaniem jest nie tylko wpuszczenie jak największej ilości naturalnego światła, ale też zadbanie o pozytywny bilans cieplny budynku. Nieszczelne okna, słabej jakości mogą znacząco wpływać na straty energii potrzebnej do ogrzania pomieszczenia.

Okna pierwsza klasa

Klasa okien informuje nas o tym, jakie parametry posiada okno. Ekoplast klasyfikuje okna w trzech rodzajach: A, B i C. Klasa A jest najwyższa i charakteryzuje okna z najgrubszymi ściankami zewnętrznymi, przekładającymi się na wytrzymałość ich konstrukcji oraz najbardziej wyciszającymi hałas płynący z zewnątrz.

Przenikanie ciepła i przepuszczalność energii

Kupując nowe okna, warto porozmawiać dłużej ze sprzedawcą Ekoplast o izolowaniu wnętrza i utrzymaniu ciepła przez okna. Odpowiednio dobrany współczynnik przenikania ciepła U i przepuszczalności energii cieplnej G pozwolą na adekwatne do oczekiwań wyizolowanie wnętrza i zatrzymanie ucieczki ciepła na zewnątrz budynku. Z pewnością pomocna okaże się informacja o konstrukcji budynku i sposobie jego ocieplenia.

Szyba szybie nie jest równa. Dlaczego Ekoplast?

Najczęściej spotykanymi szybami w tradycyjnych oknach do domu są szyby zespolone, składające się z dwóch warstw szkła, które otaczają gaz szlachetny, podnoszący izolacyjność termiczną. Ekoplast oferuje wiele rodzajów szyb, które spełnią wymagania klientów. Dostępne są także szyby z podwyższonym poziomem izolacji akustycznej – będą to idealne okna dla mieszkańców bloków znajdujących się przy węzłach komunikacyjnych i ruchliwych ulicach, okna z powłoką przeciwsłoneczną, warstwowe szyby powleczone folią PVB, szyby antywłamaniowe oraz szyby energooszczędne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *