Dlaczego konsole cieszą się tak dużą popularnością?

Typowa konsola to mały stół, który ma zwykle wygięty nogi. Ustaw ją przy ścianie. Konsola meble może pełnić funkcję dekoracyjną lub praktyczną. Jeśli chcesz, postaw na niej różne akcesoria, pamiątki, dekoracje i małą lampkę. Konsole mogą mieć różny kształt. Największą popularnością cieszą się okrągłe, prostokątne i kwadratowe meble. Niektóre modele mają dwie nogi. Wtedy musisz je przymocować do ściany. Natomiast wolnostojące meble wyposażone są w cztery nogi. Mają szerokie zastosowanie. Mogą służyć na przykład jako stoliki do kawy. Jeśli chcesz je postawić w holu lub korytarzu, zwróć uwagę na to, aby były wąskie i cienkie. Wtedy nie utrudniają poruszania się.

Eleganckie i wytrzymałe konsole

Dzięki konsoli meble wnętrze stanie się bardziej eleganckie. Jednocześnie nie zajmie zbyt wiele miejsca. Nie musisz się też martwić, że zdominuje wnętrze. Jeśli masz puste miejsce przy ścianie i nie wiesz, jak go zagospodarować, pomyśl o konsoli. Obecnie ten mebel to zdecydowanie więcej niż cztery nogi i blat. Może zawierać szuflady, lustra, szafki. Konsola może być wygodna i pojemna. Wtedy schowasz w niej wiele drobiazgów. Konsole meble występują w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach. Dzięki temu bez problemu wybierzesz odpowiedni model. Do tradycyjnego wnętrza świetnie pasuje drewniana konsola. Do nowoczesnego wnętrza możesz wybrać mebel ze szklanymi i chromowanymi elementami. Konsola meble znajduje się w przystępnej cenie.

Dzięki rustykalnemu stylowi każdy dom może wyglądać jak uroczy, mały domek na wsi. Od klasycznych stolików kawowych po ręcznie robione dekoracje, istnieje wiele sposobów na włączenie rustykalnych elementów.

Podkreśl to, co naturalne.

Projektując wnętrze w takim stylu, pamiętaj o naturalnych elementach. Zarówno w meblach, jak i na sufitach oraz ścianach powinny znaleźć się drewniane i kamienne elementy. Ważną rolę odgrywają też tutaj tkaniny. U podstaw rustykalnego stylu znajdują się elementy organiczne. Projekt ma być prosty, naturalny i swojski. Szukaj popularnych surowców. Zamiast wybierać eleganckie, błyszczące drewno, zdecyduj się raczej na materiały pozyskane z recyklingu.

Postaw na klasyczne i organiczne elementy.

W rustykalnym wnętrzu nie znajdziesz nowoczesnych mebli ani efektownego, geometrycznego oświetlenia. Brakuje też w nim nowoczesnych materiałów, takich jak metal, plastik lub włókna syntetyczne. Kluczem jest naturalność. Dlatego doskonale sprawdzi się tutaj klasyczna konsola meble.

Jednak niektórzy projektanci zaczynają łączyć tradycyjne i nowoczesne elementy. Taka mieszanka tworzy coś lekkiego i świeżego, ale jednocześnie wciąż niezwykle naturalnego.

Zwróć uwagę na ręcznie wykonane meble rustykalne.

Idealnie pasują tutaj ręcznie wykonane meble. Zasadniczo powinny mieć prosty design i kształt. Dzięki temu będą się wyróżniać. Konsola meble może być ponadwymiarowa. Tutaj wcale nie chodzi o minimalizm. Rustykalne meble powinny być przytulne, wygodne i solidne. Mogą być wykonane z drewna i kamienia.

Naturalna paleta kolorów

Oczywiście paleta kolorów w rustykalnym wnętrzu również powinna być naturalna. Mocno przesuwa się w kierunku neutralnych odcieni. Jednak możesz też pomyśleć o odważniejszych rozwiązaniach. Pod warunkiem, że będziesz się trzymać kolorów ziemi. Ogromną popularnością cieszą się tutaj zielenie, brązy i szarości. Nadadzą wnętrzu ciepły, przytulny klimat.

Jeśli chodzi o tkaniny, nie szukaj tych z połyskiem. Zdecyduj się raczej na surowe materiały, takie jak juta lub skóra zwierząt. W rustykalnym wnętrzu panuje przytulna, komfortowa atmosfera. Dzięki temu możesz się w nim wspaniale zrelaksować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *