Jak wybrać firankę do salonu?

Firana do salonu pełni przede wszystkim funkcję ozdobną. Dzięki niej możesz także stworzyć odpowiedni klimat pomieszczenia i nadać mu nieco więcej intymności. Jednak jaką firankę do salonu wybrać? Na co zwrócić uwagę przed jej kupnem?

Odpowiednie wymiary

Najważniejszą kwestią, na którą musisz zwrócić uwagę, kupując firany do salonu, są jej wymiary. Okna w tym pomieszczeniu często są większe, niż w innych pokojach w domu. Twoja firanka powinna zasłaniać je w pełni. W niektórych przypadkach może nawet rozciągać się na całą długość ściany. Wszystko zależy od karnisza, który posiadasz. Jeśli chcesz, żeby Twoja firanka była marszczona, musisz pomnożyć jego szerokość razy dwa, a nawet trzy, w zależności od preferowanego przez Ciebie stopnia fałdowania. Kolejnym ważnym aspektem jest długość materiału. Czy Twoja firanka powinna sięgać parapetu? A może kończyć się tuż nad podłogą? To w dużej mierze jest kwestia indywidualnego podejścia. Krótsze firanki są praktyczniejsze, z kolei długie nadają pomieszczeniu więcej elegancji.

Dopasowana do aranżacji

Odpowiednia firana do salonu to taka, która pasuje do całej reszty. Co to znaczy? Jeśli Twój salon jest elegancki i wytworny, świetnie sprawdzą się wszelkie modele obszyte gipiurą, z fantazyjnymi drapowaniami. Z kolei do bardziej klasycznych i minimalistycznych wnętrz bardziej będą pasowały prostsze firany z mniejszą ilością zdobień. Nie jest to oczywiście żadna żelazna reguła, a ostateczny wybór należy do Ciebie. Pamiętaj, że główną rolą firanki jest podkreślenie piękna całego pomieszczenia i nadanie mu wyjątkowej elegancji. Jeśli masz wątpliwości, jaki model wybrać, postaw na klasyczne rozwiązania, które zawsze świetnie się sprawdzają.

Wysoka jakość wykonania

Kupując firanę do salonu, pamiętaj o tym, aby wybrać produkt wysokiej jakości. Ważny jest nie tylko gatunek materiału, ale także solidne wykonanie, z dbałością o szczegóły. Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w Twoim domu. Zadbaj o to, aby każda ozdoba odznaczała się wysoką jakością i doskonałym wyglądem. Dotyczy to także firanki, która na pewno będzie skupiać uwagę wszystkich Twoich gości. Stawiaj wyłącznie na sprawdzonych producentów. Godne polecenia miejsce, w którym zakupisz ekskluzywne firany do swojego salonu, znajdziesz na przykład w ofercie https://firanygramar.pl/. Co więcej, w tym sklepie zamówisz także produkty szyte specjalnie na wymiar. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że firanka będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *