W jaki sposób dobrać baterie umywalkowe? Zobacz, czym się kierować przy ich zakupie!

Umywalka jest niezbędnym elementem każdej łazienki. Wybór odpowiedniego kształtu, wielkości i odcienia determinuje w dużym stopniu całe wrażenie. Kluczowe jest jednak idealne dopasowanie do niej baterii umywalkowej. Wbrew pozorom nie jest to prostą sprawą. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przed zakupem? Jak odpowiednio dopasować baterię do stylu urządzania łazienki? Oto nasze wskazówki.

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając baterie umywalkowe?

Zanim wybierzesz model, który wizualnie Ci się podoba, zwróć uwagę, czy jest funkcjonalny. Wylewka powinna mieć odpowiednią długość, tak byś mógł wygodnie z niej korzystać. Dodatkowo baterie umywalkowe powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału. Słaba jakość kranów dość szybko daje o sobie znać – woda przecieka, przez co możesz narazić się na nieplanowany remont łazienki. Dlatego też elementy te powinieneś dopasować do umywalki – do jej kształtu, budowy i wymiarów.

Jak dobrać odpowiednią baterię?

Kupując odpowiednie baterie umywalkowe, należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy zawierają komplet, który umożliwi montaż i swobodne korzystanie. Musisz kierować się także wymiarem otworu w umywalce – promień nabywanego sprzętu powinien być taki sam. Długość wylewki i odpowiednie wyprofilowanie kranu są bardzo ważne przy codziennym użytkowaniu. Zbyt krótkie wylewki względem umywalki spowodują, że korzystanie z kranu będzie niemożliwie. Dlatego właśnie dobiera się baterie umywalkowe, dopasowując je do misy umywalki. Przede wszystkim umywalka musi być dostosowana do zamontowania na niej baterii. Bywa, że te ceramiczne w ogóle nie umożliwiają założenia wylewki – wówczas opcje dobrania odpowiedniego akcesorium są bardzo zawężone. Równie ważne pozostają także wizualne aspekty baterii umywalkowych.

Jak dopasować baterie umywalkowe do designu łazienki?

Motywów przewodnich w wystroju łazienki może być wiele. Baterie umywalkowe mogą zatem podkreślić styl urządzenia tego pomieszczenia. Szeroka gama dostępnych kształtów i kolorów pozwoli Ci dopasować idealne akcesorium do Twojej umywalki. Twoja łazienka jest nowoczesna? Postaw na kwadratową, czarną baterię, która podkreśli design! Szukasz prostego rozwiązania, które skomponuje się ze stylem minimalistycznym? Sprawdzi się zatem chromowana bateria z wylewką w kształcie łuku. Jesteś miłośnikiem wnętrz glamour? W takim razie bateria w złotym odcieniu to strzał w dziesiątkę!

Najważniejszą kwestią jest odpowiednie dobranie baterii do umywalki. Kieruj się więc wymiarami i możliwościami skutecznego montażu. Piękne wzory i odcienie baterii umywalkowych znajdziesz nawet online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *