Tulipany w Twoim domu – najpiękniejsza wiosenna dekoracja

Wraz z nadchodzącą wiosną pragniesz zmienić coś w swoim otoczeniu? Chcesz dodać świeżości i tego specyficznego, wiosennego charakteru wnętrzu mieszkania? A może wprowadzenie do biura odrobiny koloru także byłoby wskazane? Sięgnij po tulipany, które mogą być najpiękniejszą wiosenną dekoracją w salonie, sypialni, domowym biurze lub jadalni!

Tulipany – kwiaty, które lubią swoje towarzystwo

Pojedynczy tulipan, nawet najpiękniejszy, samotnie wygląda niespecjalnie atrakcyjnie. Wstawiony do wazonu nie będzie raczej przyciągał wzroku, w dodatku będziesz mieć wrażenie, że znacznie szybciej zacznie tracić swój charakterystyczny urok. Tak, z całą pewnością tulipany lubią swoje towarzystwo i dopiero w większej kompozycji prezentują się należycie.

Kupując tulipany wybieraj zatem większe bukiety, składające się przynajmniej z kilku, a najlepiej kilkunastu kwiatów. Czy jednak zawsze dekoracyjna forma musi ograniczać się do klasycznego, prostego bukietu?

Zabawa kolorami – tulipany w różnych odcieniach

Sztuczne tulipany w tym samym kolorze będzie ozdobą każdego stołu. Żółte tulipany dosłownie rozświetlą salon i będą kojarzyły się z ciepłym, wiosennym słońcem. Czerwone, klasyczne i eleganckie, mogą zostać ozdobą każdego pomieszczenia. Jeśli jednak chcesz wprowadzić do wiosennych bukietów z tulipanów więcej świeżości, postaw na mieszanie ich kolorystycznie!

W jednym wazonie umieścić możesz kilka odcieni różowych i fuksjowych tulipanów. Dodane do nich pojedyncze, czerwone odmiany stanowić będą intensywniejsze punkty w całej kompozycji.

Tulipany nie tylko w wazonie

Oczywiście – wstawienie pięknego bukietu tulipanów do prostego, szklanego wazonu to zawsze dobre rozwiązanie, dzięki któremu stworzysz klasyczną, uniwersalną dekorację mieszkania. Czasami jednak warto rozważyć również inne możliwości!

Marzysz o świeżych tulipanach w kuchni lub jadalni? W takim wypadku zastąp typowy wazon innym naczyniem – w takich pomieszczeniach świetnie wyglądać będzie stary (lub stylizowany na taki), metalowy bądź też ceramiczny dzbanek na kawę lub herbatę. Wstawione do niego tulipany będą przywoływały wspomnienia dziecięcych wakacji na wsi i doskonale wpasują się w styl prowansalski czy rustykalny. Podobny efekt da ułożenie tulipanów w ocynkowanej konewce!

Wyjątkowo ciekawą opcją są też tulipany w doniczkach! W ten sposób uprawiane są odmiany karłowate, które nie wyrastają na tak znaczną wysokość, jak gatunki cięte. W przypadku tulipanów trzymanych w doniczce możesz komponować je z innymi, wiosennymi roślinami cebulowymi, takimi jak hiacynty, żonkile i krokusy. W takim towarzystwie, ustawione na parapecie, tulipany będą prezentować się znakomicie!

Sztuczne tulipany do tworzenia dekoracji

Niestety, cięte tulipany nie są trwałe. Wykonane z ich użyciem dekoracje, takie jak stroiki wielkanocne czy podobne ozdoby wiosenne nie przetrwają zbyt długo. Jeśli więc chcesz otoczyć się kompozycjami, które będą cieszyły oko znacznie dłużej, niż kilka dni, wybierz dobrze wykonane sztuczne tulipany.

Takie sztuczne kwiaty możesz wpleść w wiosenny wieniec na drzwi lub też przygotować z nich stroik na stół. Duża, dekoracyjna świeca otoczona gałązkami ze sztucznymi tulipanami może udekorować łazienkę i zapewnić klimatyczny nastrój w trakcie relaksacyjnej kąpieli. 

Sztuczne kwiaty możesz też umieścić w niewielkim, ocynkowanym wiaderku i wysypać pomiędzy łodygi drobne kamyczki. W ten sposób ustabilizujesz tulipany w pojemniku, a powstałą w ten sposób dekorację bez obaw postawisz na tarasie czy balkonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *