Projektowanie wnętrz restauracji – kiedy warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz?

Restauracja czy kawiarnia to miejsce spotkań i właśnie z taką intencją powinny być te miejsca projektowane. Czasem stworzenie projektu zarówno funkcjonalnego i ciekawego wizualnie może przekraczać nasze kompetencje i wtedy najlepiej jest zgłosić się do architekta wnętrz, który pomoże nam odkryć i urzeczywistnić naszą wizję.

Restauracja to marka

Przy tworzeniu takich specyficznych projektów, jakimi są restauracje czy kawiarnie, musimy sobie zdawać sprawę z faktu, że miejsca te są niejako największą dla nas reklamą. Oczywiście znaczenie ma jakość oferowanych przez nas usług i to po nie właśnie wróci nasz klient, jednak sam wystrój wnętrz i zastosowane rozwiązania są niezwykle znaczącym narzędziem w kreowaniu spójnego obrazu, jaki goście mogą powiązać z jedzeniem.

Projekt to nie tylko układ stolików i siedzeń oraz farba na ścianie – to okazja do stworzenia przestrzeni unikatowej, która mówi za nas i o nas. Jako ludzie jesteśmy bardzo podatni na sygnały wizualne, dlatego wystrój naszej restauracji powinien być wizytówką. Dlatego też żaden element nie może być pozostawiony przypadkowi, a wszystko, co znajduje się w przestrzeni naszego lokalu musi mieć cel i musi działać z całą resztą. Stworzenie własnej marki zaczyna się od pomysłu na siebie, a wystrój wnętrz jest tego pomysłu ucieleśnieniem. I to architekt wnętrz, który posiada potrzebne doświadczenie i wie, jakich błędów w tego typu przestrzeni nie można popełnić, da nam odpowiednie wsparcie przy projektowaniu własnej marki, czyli rozpoznawalności.

Źródło: Studio Loko

Nie liczmy na łut szczęścia

Możemy liczyć na to, że samo jedzenie obroni się za nas, a cała reszta jest mało ważna, jednak za to liczenie możemy też drogo zapłacić. Większość nowych restauracji nie przeżywa pierwszego roku działalności i nie jest to przypadek. Rynek gastronomiczny jest bardzo konkurencyjny, więc trzeba dołożyć wszystkich starań, by przekonać do siebie gości. Wystrój wnętrz odgrywa tutaj swoją rolę.

Nie tylko przyjemniej się nam je i przebywa w estetycznej, dobrze zaprojektowanej przestrzeni, ale dbałość o szczegóły daje sygnał gościom, że są traktowani luksusowo, że znajdują się w miejscu z pasją i do takiego miejsca będą chcieli powracać.

Źródło: Studio Loko

To, co nas wyróżnia

Złożenie w całość naszego pomysłu na knajpę, jedzenia i elementów wystroju to nie lada wyzwanie. Nie opłaca się popełniać tutaj błędów. Architekt nie tylko stworzy dla nas bazę projektu, ale również zaoferuje swój talent i kreatywność, wprowadzając do przestrzeni ciekawe rozwiązania, które będą nas wyróżniać na tle innych. Warto zaufać doświadczeniu profesjonalistów, gdyż efekty mogą być naprawdę niesamowite. Dzięki współpracy z architektem całość projektu będzie miała ręce i nogi, a jego realizacja przebiegnie bez większych problemów. Warto z pewnością zdecydować się na skorzystanie z usług osoby, która wcześniej zajmowała się projektowaniem przestrzeni usługowej, w tym restauracji. Dzięki temu będziemy mieli świadomość tego, że jesteśmy w dobrych rękach, a nasza knajpa będzie nie tylko interesująca wizualnie, ale również praktyczna dla gości i dla pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *