Odkurzacze hotelowe – jak wybrać niezawodny sprzęt?

Nienaganna prezencja hotelowych korytarzy czy też innych miejsc użytku publicznego stanowi ich prawdziwą wizytówkę. Dbanie o czystość i porządek to również niezbędne działania w celu zachowania zasad BHP. Jest to możliwe dzięki użytkowaniu odkurzaczy hotelowych umożliwiających czyszczenie powierzchni bez emitowania niepożądanego hałasu. Jak wybrać odpowiedni model, który zagwarantuje odpowiednią wydajność sprzątania?

Cechy odkurzacza hotelowego wpływające na funkcjonalność i wydajność

Czym wyróżniają się odkurzacze hotelowe? Przede wszystkim, w porównaniu do urządzeń wykorzystywanych na co dzień w warunkach domowych, cechuje je znacznie większa moc. Dzięki temu swobodnie mogą być użytkowane w najmniej komfortowych warunkach, chociażby w przypadku szczególnie dużego zapylenia. Ponadto, dostosowane są do pracy ciągłej, w związku z czym nie należy martwić się o ich przeciążenie.

Z racji tego, że moc urządzenia to jeden z najważniejszych parametrów, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę, na jak dużą ilość szczególnie uporczywych zabrudzeń podatna jest przestrzeń robocza. Jeśli w znaczącym stopniu zanieczyszczają ją, dobrze postawić na model, który odznacza się mocą maksymalną.

Niebagatelne znaczenie ma także poziom hałasu silnika, ponieważ odkurzacze hotelowe wykorzystywane są w miejscach, gdzie cisza jest niezbędna. Na komfort użytkowania wpływ też waga i wielkość kół. Te aspekty decydują o mobilności urządzeń, a im łatwiejsze w transporcie tym oczywiście lepiej.

Uniwersalny sprzęt gwarancją perfekcyjnego porządku

Odkurzacze hotelowe przystosowane są do pracy w dwóch trybach – na mokro oraz na sucho. Jednocześnie mogą wykorzystywać funkcję prania. Są zatem idealnym rozwiązaniem w celu wydobycia jak największej ilości kurzu oraz zanieczyszczeń z tkanin dywanów, tapicerek, a także czyszczenia gładkich posadzek. Mowa o szczególnie uniwersalnych urządzeniach, które są gwarancją idealnego porządku.

Wysokiej jakości sprzęt czyszczący znajdziesz w specjalistycznych sklepach, które dostarczają asortyment zarówno firmom z branży przemysłowej, jak i klientom indywidualnym. Mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o wybór hotelowych odkurzaczy, daje e-sklep Wirexim. Oferuje produkty do zadań specjalnych renomowanych producentów, takich jak Kerstar.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając odkurzacz hotelowy?

Różnorodne tryby pracy, moc odkurzacza i jego mobilność to nie wszystko, o czym należy pamiętać, decydując się na zakup. Każda osoba wykonująca niewdzięczne prace porządkowe bez wątpienia powinna zadbać o optymalizację tempa ich realizacji. To bardzo ważne m.in. w przypadku przestrzeni hotelowej, aby w jak najmniejszym stopniu zakłócać spokój przebywających gości. Dlatego też ważna jest szerokość ssawki, która determinuje wielkość czyszczonej powierzchni i tym samym szybkość pracy.

Odkurzacz musi być również wyposażony w wysokiej jakości filtr powietrza. Właściwa filtracja likwiduje zawarte w nim alergeny, sprawiając, że jest zdrowe i świeże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *