Mikro kawalerki – modny trend na rynku nieruchomości

Na rodzimym rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej ofert nowych mikro kawalerek. Moda na nie zawitała do Polski już jakiś czas temu. Tego typu mieszkania wzbudzają spore zainteresowanie głównie ze względów finansowych – w porównaniu z tradycyjnymi kawalerkami, o większych lokalach nie wspominając, są znacznie tańsze.

Mikro kawalerka – co to takiego?

Mianem mikro kawalerek określa się lokale o powierzchni nieprzekraczającej 25 m kw. Zwykle ich metraż wynosi kilkanaście metrów kwadratowych. Z prawnego punktu widzenia nie spełniają one pewnych wymogów, dlatego nie są to mieszkania, a lokale użytkowe. Spotkać je można przede wszystkim w dużych miastach. Wychodząc naprzeciw potrzebom nabywców, deweloperzy we Wrocławiu oraz w innych lokalizacjach realizują coraz więcej tego typu inwestycji.

Jakie zalety ma mikro kawalerka?

Oprócz aspektu finansowego mikro kawalerki mają też i inne zalety. Klienci firmy deweloperskiej Ronson cenią je za funkcjonalność. Mała powierzchnia wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań i materiałów, dzięki którym urządzenie takiego mieszkania nie jest problematyczne. Poza tym mikro kawalerka jest świetną lokatą kapitału również dlatego, że idealnie sprawdza się w roli mieszkania inwestycyjnego. Oznacza to dokładnie tyle, że daje możliwość czerpania zysków z tytułu najmu. Takie lokale są poszukiwane przez najemców, ponieważ koszty ich eksploatacji są niższe niż w przypadku większych mieszkań. Mikro kawalerkę stosunkowo łatwo sprzedać, dlatego też jest dobrym zabezpieczeniem finansowym na przyszłość.

Mikro kawalerka – o tym trzeba pamiętać!

Warto mieć świadomość tego, że mikro kawalerka nie jest rozwiązaniem dla każdego. Na jej zakup zwykle decydują się osoby, które w swoich czterech kątach nie spędzają zbyt wiele czasu. Mały metraż wiąże się niestety z licznymi ograniczeniami – kwestie związane z zagospodarowaniem przestrzeni muszą być przemyślane i na ogół wymagają profesjonalnego projektu. Wykończenie lokalu pochłania sporo pieniędzy, ponieważ trzeba postawić na wysokogatunkowe materiały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *