Meble do garderoby – co wybrać, aby stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń?

Kącik umożliwiający przechowywanie i kolekcjonowanie ubrań to marzenie wielu osób, a zwłaszcza kobiet. Jego przygotowanie nie zawsze jest możliwe. Na przeszkodzie najczęściej stoi mniejszy metraż ograniczający swobodę zagospodarowania przestrzeni wedle własnego uznania. Natomiast jeśli nie stanowi to dla Ciebie problemu, nie pozostaje nic innego, jak urządzić przytulną strefę. Jakie meble do garderoby wybrać, aby spełniała wszelkie potrzeby?

Jak urządzić garderobę?

Garderoba to istotne miejsce w domach i mieszkaniach. Zapewnia swobodną, intymną wręcz przestrzeń, która umożliwia gromadzenie ubrań, biżuterii oraz innych dodatków, jak i również przygotowywanie codziennej kreacji. Najczęściej znajduje się tuż obok sypialni lub połączona jest właśnie z pokojem sypialnianym. Natomiast przy ograniczonym metrażu nierzadko stanowi część przedpokoju.

W jej aranżacji liczy się funkcjonalność. Ważne, aby wykorzystać każdy fragment przestrzeni. Dotyczy to m.in. umiejętnego doboru mebli do garderoby. Nie może tutaj zabraknąć kilku najważniejszych elementów wyposażenia wnętrza. Duże znaczenie ma też ich dopasowanie do stylu wykończenia całej sypialni oraz zachowanie spójności materiałów choćby pomiędzy łóżkiem a szafą.

Mając na uwadze odpowiednią organizację, pamiętaj, aby wydzielić strefy. To istotne m.in. dla wygody użytkowania. Segregacja poszczególnych rodzajów odzieży i ich umieszczenie w dedykowanym im miejscu sprawi, że zapanuje porządek, który przełoży się na oszczędność czasu przeznaczany na poszukiwanie potrzebnych ubrań.

Meble do garderoby, których nie może zabraknąć

Jeśli chodzi o meble do garderoby, to właśnie wspomniane już szafy zajmują znaczącą część powierzchni. Poszczególne z nich odróżniają się wielkością. W zależności od rozmiarów występują jako modele dwu- lub trzydrzwiowe. Dodatkowo mogą być wyposażone w lustro. To dobre rozwiązanie, jeśli nie jesteś w stanie pozwolić sobie choćby na umiejscowienie dodatkowej toaletki.

Nierzadko problem stanowi potrzeba przechowywania dużej ilości ubrań i butów, zwłaszcza w przypadku kobiet. W takiej sytuacji pomocą służy komoda, do której warto dopasować też szafkę na buty. Całość dopełni lustro, na każdym kroku umożliwiające ocenę i ewentualną korektę danej stylizacji. Dla pokaźniejszej garderoby to wręcz elementarne akcesorium.

Drewniane meble do garderoby dekoracją samą w sobie

Funkcjonalność mebli do garderoby to jedna strona medalu. Równie ważna jest estetyka przestrzeni. Zadbasz o nią nie tylko dzięki dekoracyjnym dodatkom, lecz przede wszystkim wybierając odpowiedni materiał wykonania poszczególnych elementów wyposażenia. To właśnie on w dużym stopniu upiększy przytulny kącik.

Najlepsze rozwiązania tkwią w prostocie, która idzie w parze również z uniwersalnością. Wobec tego warto postawić na naturalny surowiec w postaci drewna. Prezentuje się ponadczasowo, dzięki czemu nigdy nie wychodzi z mody. A co za tym idzie, pasuje do niemal każdego stylu aranżacji wnętrz. Co ważne, jego strukturę cechuje odporność na uszkodzenia mechaniczne i trwałość. Tym samym meble zachowują nienaganną prezencję przez wiele lat, nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Oczywiście pod warunkiem prawidłowej i stałej konserwacji.

Jak już wspomniano, ważne, aby całość pod każdym względem zachowywała spójność. Atrakcyjny wystrój i elegancję zagwarantują elementy pochodzące z jednej kolekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *