Ile kosztuje utylizacja odpadów budowlanych?

Prace remontowe, przebudowa, rozbiórka czy modernizacja – to jedynie niektóre z wielu przykładów robót, sprzyjających powstawaniu odpadów budowlanych. Pozbycie się gruzu, elementów konstrukcyjnych czy starych okładzin z drewna lub płyt G-K może być kłopotliwe. Jednak nikt nie chce składować na swojej posesji tych mało estetycznych i niebezpiecznych dla zdrowia i środowiska śmieci. Rozwiązaniem, które pozwala pożegnać problem zalegającego gruzu, jest jego wywóz przez profesjonalną firmę. Ile kosztuje taka usługa i czy warto z niej skorzystać?

Gruz – uciążliwy opad

W rankingu najbardziej kłopotliwych odpadów gruz z pewnością zająłby jedno z czołowych miejsc. Wystarczy prześledzić popularność wpisywanych w Google zapytań typu: wywóz gruzu Łódź czy wynajem kontenerów Warszawa. Nie inaczej sytuacja wygląda z pozostałymi odpadami poremontowymi. Prawo zabrania wyrzucania ich do śmieci, ponieważ w świetle obowiązujących przepisów, nie są to odpady komunalne. Kolejnym problemem jest ich spory gabaryt oraz duża masa własna, znacznie utrudniające wywóz gruzu oraz towarzyszących mu odrzutów budowlanych na własną rękę.

Również samo przechowywanie gruzu na posesji może narazić nas na konsekwencje, dlatego inwestorzy często zastanawiają się, jak zorganizować wywóz odpadów budowlanych w Łodzi lub dowolnym, innym mieście w Polsce. Z pomocą przychodzą lokalne przedsiębiorstwa, specjalizujące się w odbiorach gruzu z posesji oraz udostępnianiu odpowiednich kontenerów bądź worków. Ile kosztuje taka usługa i od czego zależy cena wywozu?

Koszty wywozu gruzu w Łodzi i innych dużych miastach – od czego zależą?

Jeśli chodzi o wywóz odpadów budowlanych Łódź, Poznań czy wspominana Warszawa należą do miast, w których funkcjonuje wiele firm zajmujących się realizacją tego rodzaju usług. Również w niniejszych miastach konkurencja jest spora, co pozwala wybrać ofertę korzystną cenowo oraz dopasowaną do potrzeb zamawiającego. Wiele firm oferuje wynajem kontenerów o określonej pojemności na konkretny czas. To bardzo wygodne rozwiązanie – kierowca podstawi pusty pojemnik, a następnie, w ustalonym terminie odbierze go z naszej posesji. I tu pojawia się pytanie: ile to kosztuje?

Jeśli chodzi o wywóz gruzu Łódź – podobnie jak pozostałe duże miasta – jest obszarem, gdzie stawki poszczególnych firm mogą znacząco różnić się od siebie. Cena zależy m.in. od:

  • pojemności wynajętego kontenera w m3,
  • odległości od siedziby firmy lub miejsca składowania do placu budowy,
  • lokalnych uwarunkowań, np. konkurencji czy wysokości miejscowych podatków,
  • zakresu interesujących nas usług.

Cena wywozu odpadów budowlanych w Łodzi w przypadku kontenera o pojemności 2 m3 może wynieść w granicach 200-300 zł, natomiast przy wynajmie pojemnika o objętości 7 m3, koszty mogą wzrosnąć do ok. 700-800 zł.

Od czego jeszcze zależy cena wywozu gruzu?

Wpływ na ostateczny koszt odbioru odpadów ma również szczegółowy zakres świadczonych usług. Wiele firm oferuje dodatkowo załadunek gruzu do kontenerów, worków typu Big-Bag czy pojemników, a także opróżnianie strychów, piwnic lub porządkowanie placów budowy. Skorzystanie z takiego wsparcia z pewnością usprawni realizację prac, jednak wygeneruje dodatkowe koszty, na które warto się wcześniej przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *