Logistyka. Pomorze coraz popularniejsze.

Branża logistyczna i magazynowa rozwijają się w Polsce coraz prężniej – najbardziej w centrum kraju, ale rośnie też popularność innych destynacji. Coraz większe znaczenie ma między innymi Pomorze – zauważalny jest większy popyt na magazyny i hale produkcyjne w Gdańsku oraz Gdyni.

Wynajem magazynu Gdańsku lub Gdyni coraz popularniejszy

Dynamiczny rozwój rynku magazynowego można zaobserwować w całej Polsce – deweloperzy wciąż inwestują w już dobrze znane tereny, a także poszukują nowych atrakcyjnie położonych powierzchni. Gdańsk oraz Gdynia są jedną z interesujących lokalizacji, ciesząca się coraz większym powodzeniem. Magazyny w Trójmieście stają się coraz bardziej atrakcyjne dla firm logistycznych, dzięki korzystnej lokalizacji nadmorskiej.

Jestem przekonany, że 7R Park Gdańsk II powtórzy jej sukces, zwłaszcza że potencjał regionu sukcesywnie się zwiększa, m.in. dzięki licznym inwestycjom w rozbudowy istniejących portów przeładunkowych. W planach jest także budowa Portu Centralnego, który z całą pewnością jeszcze zwiększy atrakcyjność lokalnego rynku – mówi Ryszard Gretkowski, wiceprezes zarządu 7R SA.

7R – inwestycja na Pomorzu

Jednym z pierwszych deweloperów, którzy rozpoczęli budowę magazynów na Pomorzu, jest firma 7R. Co więcej, 7R Park Gdańsk była flagową inwestycją w tym regionie. Nie zaspokoił jednak potrzeb, gdyż wkrótce rozpoczęto też realizację projektu 7R City Flex Gdańsk Airport, a w planach szybko pojawił się kolejny.

Magazyny k. Gdańska, w miejscowości Kowale, położone są obok Trójmiejskiej Obwodnicy i niedaleko autostrady A1 i obwodnicy S7. Wygodny jest też dojazd do centrum Gdańska i Gdyni, na lotnisko w Gdańsku oraz do Terminala Kontenerowego DCT Gdańsk.

7R Park Gdańsk II

Nowy obiekt 7R Park Gdańsk II o łącznej powierzchni ok. 61 000 mkw. obejmuje powierzchnie biurowe i socjalne, dopasowane do potrzeb najemców. Jeszcze nie ruszyła budowa, jak podpisano pierwsze umowy najmu.

Magazyny w Gdyni w pobliżu portu morskiego

Magazyny w Gdyni to inwestycja Morskiego Portu Gdynia. Są one świetnie skomunikowane z Obwodnicą Trójmiasta S6 umożliwia Trasa im. E. Kwiatkowskiego. Drogi te zapewniają sprawne połączenie portu z autostradą A1, głównym szlakiem łączącym północ z Polską centralną, a w przyszłości południową.

Magazyny w Gdyni są chętnie wybierane przez firmy, którym zależy na łatwym dostępie do portu – część z nich działa jedynie lokalnie. Położenie to oznacza też dostęp do wykwalifikowanej kadry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *