Jaki młynek do kawy kupić?

Z pewnością wiesz, że nie każdy ekspres do kawy posiada wbudowany wewnątrz młynek. Niestety, ale często jest to urządzenie, które musi zostać zakupione osobno, abyś mógł cieszyć się kawą najwyższej jakości. W tym wpisie podpowiemy, jaki młynek do kawy wybrać, aby spełnił on dokładnie nasze oczekiwania względem sposobu mielenia kawy.

Młynek żarnowy do kawy

Jest to urządzenie, którego działanie bazuje na obecności żaren, które miażdżą ziarna kawy, zamieniając je w znany nam sypki produkt. Poprzez oddalanie od siebie żaren lub ich przybliżanie możemy ustawić grubość mielonej kawy.

Młynek żarnowy możemy zakupić zarówno w wersji ceramicznej, jak i metalowej. Ceramiczne żarna pracują nieco ciszej, jednak są zdecydowanie mniejszej trwałości, natomiast żarna metalowe są trwalsze, ale dużo głośniej pracują.

Nie wiesz, jaki wybrać żarnowy młynek do kawy? – sprawdź ranking i dokonaj dobrego wyboru!

Młynek udarowy do kawy

Jego sposób działania jest inny niż młynka żarnowego. Proces mielenia kawy polega na rozcinaniu ziaren poprzez szybkie ruchy ostrzy. Im dłuższy proces, tym drobniej pocięte ziarna uzyskamy. Na rynku możemy dostać młynki do kawy wykonane z różnych materiałów, jednak w tym wypadku zasada jest dokładnie taka sama, jak w przypadku młynków żarnowych. Im lepsze materiały, tym dłuższa żywotność urządzenia.

Młynek żarnowy czy udarowy?

Z pewnością lepszym wyborem będzie młynek żarnowy. Mimo iż jest droższą opcją, pozwoli na wydobycie maksymalne smaku kawy z ziaren. Warto jednak zwracać uwagę na to, aby kawa nie osiągała zbyt wysokiej temperatury, gdyż może to następnie wpływać na jej smak i aromat.

Świetnym rozwiązaniem będą tutaj wszelkiego rodzaju młynki ręczne lub wolnoobrotowe. Te pierwsze, choć wymagają nakładu siły, zagwarantują nam odpowiednie zmielenie kawy w dobrych warunkach.

Młynki do kawy – podsumowanie

Jeżeli bardzo zależy Ci na tym, aby nie kupować osobno młynka do kawy, być może dobrym rozwiązaniem będzie zakup ekspresu do kawy automatycznego, który posiada wbudowany młynek w środku.

Źródło zdjęć: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *