Jak urządzić funkcjonalny pokój dzienny?

Salon powinien być nie tylko ładnie zaaranżowany, ale też funkcjonalny. Dopiero połączenie walorów estetycznych wnętrza z komfortem jego użytkowania pozwala mówić o optymalnie urządzonym pokoju dziennym. Na jakie aspekty zwrócić uwagę, aby stworzyć salon, w którym łatwo się żyje?

Meble systemowe dopasowane do potrzeb

Jakie wybrać meble do salonu? Nowoczesne, ale jednocześnie „sprytne”, a więc między innymi dopasowane idealnie do wielkości pomieszczenia oraz potrzeb mieszkańców. Jeśli dysponujesz małym salonem, dobrym rozwiązaniem może być wybór mebli systemowych. W odróżnieniu od meblościanek, w ich przypadku masz do wyboru wiele pojedynczych mebli w tym samym stylu. Możesz więc wybrać z oferty tylko te elementy, które realnie są Ci potrzebne. Co więcej, niektóre z nich, np. stoliki kawowe czy regały, dostępne są w kilku wersjach różniących się wielkością. W naszej ofercie znajdziesz systemy meblowe oferujące m.in. ciekawe komody do salonu, regały, półki ścienne, witryny, barki, stoliki RTV czy ławy.

Kanapa z funkcją spania

Niezbędne są również wypoczynkowe meble do salonu nowoczesne lub bardziej klasyczne – zależnie od stylu wnętrza. W funkcjonalnym pokoju dziennym nie ich wygląd jest najważniejszy, a możliwość maksymalnego ich wykorzystania. Jeśli nie masz w domu lub mieszkaniu pokoju gościnnego, najlepszym wyborem będzie kanapa z funkcją spania. Może ona służyć gościom lub – jeśli nie dysponujesz sypialnią – Tobie. W drugim przypadku zdecyduj się na wygodny model kanapy przystosowanej do codziennego spania, np. ze składanym, ale jednolitym materacem i pojemnikiem na pościel.

Sprytne rozwiązania meblowe

Jak jeszcze możesz zwiększyć poziom funkcjonalności salonu? Jeśli urządzasz niewielkie pomieszczenie, zdecyduj się na jasne meble do salonu. Rozjaśnią one wnętrze, sprawiając, że optycznie wyda się ono przestronniejsze. Postaw również na meble wielofunkcyjne, np. ciekawe komody do salonu, tj. wyższe niż standardowo. Odznaczają się one większą ilością miejsca do przechowywania. W małym salonie nie chcesz rezygnować z komfortu picia kawy na kanapie? Nie rezygnuj ze stolika kawowego, ale wybierz model z szufladami pod blatem, aby móc schować w nim np. gazety, piloty czy podkładki pod szklanki. Porządek na blacie ławy sprawi, że wnętrze wyda się bardziej harmonijne.

Funkcjonalny salon z aneksem kuchennym

Twój pokój dzienny łączy się z otwartą kuchnią lub aneksem kuchennym? Taka przestrzeń jest doskonała do stworzenia funkcjonalnej zabudowy meblowej. W miejscu, w którym meble kuchenne łączą się ze strefą pokoju dziennego, możesz zaplanować wysoką od podłogi po sufit zabudowę meblową. Jeśli cierpisz z braku powierzchni do przechowywania, wybierz szafki zamknięte o jednolitych frontach. Wolisz designerskie rozwiązania? Postaw na wielkoformatowe regały o ażurowej budowie. Lekkie meble, np. z jasnego drewna bądź metalu i szkła, nie przytłoczą wnętrza i pozwolą Ci wyeksponować ulubione przedmioty.

Jak urządzić funkcjonalny salon? Sprawdź nasze meble systemowe i aranżacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *