Jak poprawić oświetlenie swojego domu?

Dobre oświetlenie w domu to podstawa komfortowego życia. Rozmieszczenie i rodzaj punktów świetlnych to niezwykle ważne decyzje, który należy podjąć już na etapie planowania domu czy mieszkania. Dobrze dobrane oświetlenie, oprócz swojej podstawowej funkcji, powinno także spełniać rolę pasujących do wnętrza dekoracji. Dobrze dobrane żyrandole, kinkiety, lampy podłogowe i stołowe mogą służyć jako doskonałe dodatki nadające niebanalnego charakteru każdemu pomieszczeniu.

Dobre oświetlenie — jak podnieść komfort we własnym domu?

Dobrze dobrane oświetlenie potrafi znacząco podnieść komfort domowników i ułatwić im wykonywanie codziennych czynności. Poszukując odpowiedniego oświetlenia do swojego domu, warto znaleźć dobry i polecany sklep z nowoczesnymi lampami. Wygodną formą jest zdecydowanie się na zakup lamp w sklepie internetowym. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale może być także bardziej opłacalne. W sklepach internetowych można znaleźć wiele modeli lamp w atrakcyjnych cenach. Co więcej, zakupy robione przez internet są znacznie bardziej przemyślane, ponieważ klient spokojnie może zapoznać się z ofertą sklepu oraz poznać wszystkie najważniejsze dla siebie parametry wybieranego modelu lampy. Internetowe sklepy z nowoczesnymi lampami oferują wiele modnych i designerskich lamp w różnych stylach, które z łatwością można dopasować do remontowanego pomieszczenia w domu.

Rozmieszczenie punktów świetlnych

Rozmieszczenie źródeł światła to kluczowa kwestia podczas każdej budowy lub generalnego remontu domu. O ile lampy podłogowe czy stołowe można w łatwy sposób przestawić, to umieszczenie żyrandoli, kinkietów oraz innych lamp przytwierdzonych na stałe należy dokładnie przemyśleć. Optymalne rozmieszczenie punktów świetlnych, które zapewnia wygodne i komfortowe przebywanie w pomieszczeniu. Podstawą w każdym pomieszczeniu jest główne światło, które równomiernie oświetla całe pomieszczenie. Taki punkt świetlny powinien dawać jasne światło, ale nie może być ono rażące oraz nazbyt intensywne. W roli głównego oświetlenie najlepiej sprawdza się żyrandol lub, co ostatnio bardzo modne, oświetlenie na systemie szynowym. Modnych egzemplarzy warto szukać w sklepach z nowoczesnymi lampami, ponieważ można znaleźć tam wyjątkowo stylowe modele. Dodatkiem do głównego źródła światła powinny być oświetlenia punktowe oraz dekoracyjne. Punktowe światło jest bardzo praktyczne i sprawdza się szczególnie w takich miejscach jak kuchnia, szczególnie nad blatem roboczym, gabinet czy miejsce przy lustrze w łazience. Takie przestrzenie potrzebują dodatkowego źródła światła, dlatego w tej roli świetnie sprawdzą się nowoczesne kinkiety lub lampy LED. Dekoracyjne punkty świetlne zwykle nie dodają dużej ilości światła. Ich rolą jest nadanie odpowiedniego klimatu lub wyeksponowanie określonej części pomieszczenia.

Światło ciepłe czy chłodne?

Oświetlenie należy dobierać także ze względu na barwę i temperaturę emitowanego światła. Najpopularniejsze niegdyś żarówki świecące ciepłym, niemal żółtym światłem zostały wyparte przez naturalne światło białe. Temperaturę światła określa się w kelwinach i to tą wartością należy się kierować, wybierając oświetlenie do swojego domu. Obecnie najczęściej wybierane żarówki to te świecące ciepłym, białym światłem, które posiadają od 2700 do 3000 K. To dobry i bezpieczny wybór, który zapewnia poczucie ciepła, ale nie męczy oczu. Do nowoczesnych, loftowych pomieszczeń warto wybrać białe światło o chłodnym odcieniu, które dodatkowo podkreśli klimat. Takie żarówki posiadają około 4000 K i znaleźć można w dobrych sklepach z nowoczesnymi lampami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *