Gdzie wieszać firany makarony? O tym powinieneś wiedzieć!

Na wnętrze każdego mieszkania składają się nie tylko meble, ale także różnego rodzaju dodatki w postaci tekstyliów. Na największą uwagę zasługują firany, które nie tylko odpowiadają za wpuszczanie do pomieszczenia światła, ale także mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Na rynku dostępne są ich różne rodzaje. Wystarczy, że zdecydujesz się na nietypowy model, a efekt będzie od razu zauważalny. Zastanawiasz się, gdzie wieszać firany makarony? Czytaj dalej, a dowiesz się, dlaczego są idealnym sposobem na dopełnienie wystroju Twojego wnętrza.

Jak wyglądają firany makarony?

Firany makarony to luźno puszczone sznurki, które w górnej jej części mają kilkucentymetrowy tunel do włożenia karnisza lub powieszenia standardowo na żabki. Najczęściej wykonane są z poliestru i możesz je znaleźć w szerokiej gamie kolorystycznej. Mają różne długości. Dekoracje sznurkowe przepuszczają tyle samo światła słonecznego, co tradycyjne ozdoby okienne. Dużą zaletą firan typu spaghetti, dostępnych na przykład w ofercie https://szalonepromocje.pl/pl/c/makarony-swiderki/33 jest duża odporność na zagniecenia. Dzięki temu nie trzeba ich prasować.

Gdzie wieszać firany makarony?

Firany sznurkowe nadają się praktycznie do każdego pomieszczenia. Miejscem, gdzie doskonale się sprawdzają, jest salon. To także idealny pomysł na dekorację okna w kuchni i pokoju dziecięcym. Szerokie możliwości aranżacyjne sprawiają, że możesz je wieszać we wnętrzach urządzonych w różnych stylach. W nowoczesnych pomieszczeniach ciekawie prezentować się będą świderki zdobione srebrnymi nićmi.

Nie bez znaczenia jest także długość makaronów. Najbardziej dekoracyjne są modele z długimi sznurkami. Poza salonem możesz je wykorzystać w sypialni, łącząc z innymi dodatkami w podobnym kolorze. Dzięki temu uzyskasz Modele krótkie, które sięgają do parapetu, odnajdą się w pomieszczeniach z małymi oknami.

Jak prać firany makarony?

Firany makarony stwarzają wiele możliwości aranżacyjnych. Jednak ich pranie może wydawać się dla Ciebie sporym wyzwaniem. Okazuje się, że ich czyszczenie wcale nie jest takie trudne. Dekoracje sznurkowe możesz prać oczywiście ręcznie. Jeśli zdecydujesz się na pranie w pralce, włóż ozdobę okienną do specjalnych woreczków ochronnych. Ciekawym sposobem jest także zaplecenie ich w luźne warkocze i spięcie na końcu gumką. Dzięki temu unikniesz poplątania sznurków. Temperatura wody nie powinna przekraczać 40 stopni Celsjusza. Ważne jest także, abyś odpowiednio dobrał program. Ten do delikatnych ubrań będzie idealny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *