Idealny brodzik prysznicowy – jak go wybrać?

Zamierzasz zainstalować nowy brodzik w swojej łazience? A może jesteś w trakcie remontu i chcesz wiedzieć, jak wybrać najlepszy brodzik, który będzie pasował do Twojej łazienki? W takim razie ten artykuł jest idealny dla Ciebie.

Wielkość łazienki a wymiary brodzika

Wielkość łazienki zadecyduje o tym, jakiego rozmiaru brodzika potrzebujesz. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, prawdopodobnie wybierzesz narożną kabinę prysznicową z kwadratowym lub prostokątnym brodzikiem. Jeśli masz do dyspozycji więcej miejsca, doskonałym rozwiązaniem są kabiny kwadratowe takie jak brodzik Forma Biały od Excellent lub kwadratowe z przesuniętym brodzikiem, które zwiększają przestrzeń pod prysznicem

Dysponując większą łazienką, możesz wybrać kabinę wnękową lub kabinę typu walk-in, które oferują większą elastyczność w rozmieszczeniu elementów sterujących prysznicem i dają więcej miejsca do poruszania się.

Zasadniczo brodziki prysznicowe dostępne są w dwóch popularnych kształtach: prostokątnym i kwadratowym. Istnieje jednak także duża liczba brodzików prostokątnych, które są nieco spłaszczone na jednym końcu (tzw. brodziki odsadzone) – taki kształt lepiej pasuje do narożnych przestrzeni w łazience. Mniej popularne, ale równie ciekawe są brodziki półokrągłe takie jak brodzik Sense od Excellent.

Wszystkie modele są dostępne w różnych rozmiarach. Najpopularniejsze z nich to:

  • 80×80 cm
  • 90×90 cm
  • 100×100 cm
  • 110×110 cm
  • 120×120 cm
  • 70×90 cm
  • 75×95 cm

Przed podjęciem decyzji o zakupie, sprawdź, na jaki rozmiar możesz sobie pozwolić.

idealny brodzik prysznicowy-jak go wybrać

Kolor brodzika prysznicowego – czy można eksperymentować?

Wielu osobom wydaje się, że wybór koloru nie ma większego znaczenia, ale tak nie jest. Brodziki są dostępne w wielu odcieniach i musisz mądrze wybrać jeden z nich – tak, aby doskonale komponował się on z pomysłem na aranżację całej łazienki.

Brodziki dostępne są w szerokiej gamie kolorów, takich jak niebieski, czarny, brązowy i beżowy. Jednak najpopularniejszym wyborem pozostaje biel, ponieważ doskonale komponuje się z każdym motywem przewodnim i wystrojem łazienki. Jeśli chcesz dodać coś innego do swojej łazienki, wybierz czarny brodzik Kyntos od Radaway , który doskonale uzupełni wnętrze nowoczesnej łazienki, dodając jej charakteru.

Brodzik prysznicowy – jaki materiał jest najlepszy?

Brodzik powinien być solidny, trwały i łatwy w utrzymaniu czystości. W przypadku mniejszych kabin prysznicowych jest to również kwestia bezpieczeństwa – powierzchnia brodzika powinna zapobiegać poślizgnięciu.

Na rynku można znaleźć modele wykonane z akrylu, ceramiki lub kamienia. Największą popularnością cieszą się brodziki akrylowe. Są bardzo trwałe, łatwe do utrzymania w czystości, a dodatkowo ich cena również jest atrakcyjna.

Jeśli chcemy wybrać bardzo solidny materiał, który jest odporny na uszkodzenia i wilgoć, warto przyjrzeć się brodzikom kamiennym lub ceramicznym. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów, co pozwala na dopasowanie ich do każdej aranżacji wnętrza.

Podsumowanie

Wybierając brodzik, warto upewnić się, że jest on bezpieczny, trwały i będzie on pasował do wystroju łazienki. Warto poświęcić więc trochę czasu na zapoznanie się z różnymi ofertami , aby znaleźć idealne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *