Czy potrzebujesz odkurzacza bezprzewodowego?

Odkurzacze bezprzewodowe w ciągu ostatniej dekady zyskały sporą popularność i znalazły się na wyposażeniu wielu gospodarstw domowych. Czy słusznie? Na to pytanie odpowiedzą tylko stali użytkownicy tego innowacyjnego sprzętu do walki z kurzem i zanieczyszczeniami. A czy ty potrzebujesz odkurzacza bezprzewodowego w swoim domu? Sprawdź!

Największe zalety odkurzacza bezprzewodowego

Odkurzacz bezprzewodowy to alternatywa dla odkurzaczy przewodowych oraz odkurzaczy bezworkowych. Oprócz tego, że urządzenia te działają bez kabla zasilającego – co jest ich największym plusem – w zależności od modelu mogą spełniać wiele innych zadań poza samym odkurzaniem. W klasycznych odkurzaczach przewodowych, które znamy już od wielu lat, nie znajdziemy tak wielu innowacyjnych funkcji i szerokich możliwości.

Największe zalety odkurzacza bezprzewodowego:

  • Mobilność – dzięki temu, że odkurzacze bezprzewodowe zasilane są akumulatorem, nie musisz martwić się o kabel plączący się pod nogami podczas sprzątania. Nie masz też ograniczeń i nie musisz przekładać kabla do kolejnych gniazdek, aby odkurzyć duże mieszkanie.
  • Pojemnik na śmieci – nie trzeba martwić się również o worki, wystarczy, że opróżnisz zbiornik i odkurzacz jest gotowy do dalszej pracy.
  • Dodatkowe funkcje – innowacyjne odkurzacze bezprzewodową często oferują wiele innych funkcji poza samym odkurzaniem. Niektóre modele zostały wyposażone w specjalne filtry do usuwania alergenów. Oprócz tego na rynku znaleźć można odkurzacze, które dodatkowo mopują podłogę.
  • Wygoda – odkurzacz bezprzewodowy jest lżejszy, mniejszy, a do tego szybciej się go uruchamia. Wszystko to wpływa na ogólną wygodę użytkowania.

Odkurzacz bezprzewodowy – dla kogo będzie dobrym rozwiązaniem?

Sprzątnie nie należy do najprzyjemniejszych czynności, dlatego warto, w miarę możliwości, je sobie ułatwić i zadbać o pomoc w postaci dobrego sprzętu AGD. Odkurzacz bezprzewodowy to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie wygodę i innowacyjność. Szczególnie jednak sprawdzi się on dla osób, które bardzo często korzystają z odkurzacza ze względu na małe dzieci lub zwierzęta w domu, a także inne okoliczności, które przyczyniają się do nadmiernego powstawania zabrudzeń. Odkurzacz bezprzewodowy Philips czy Xiaomi to najlepsze rozwiązanie dla rodziców oraz właścicieli czworonogów. Te nowoczesne urządzenia pomagają w dokładnym oczyszczaniu mieszkania z sierści, alergenów i innych zanieczyszczeń, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Jak wybrać odkurzacz bezprzewodowy?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli i rodzajów odkurzaczy bezprzewodowych. Do tego konsumenci mogą wybierać z szerokiej gamy cenionych producentów. Jaką markę wybrać – Philips, Samsung, a może Xiaomi? Odkurzacz pionowy czy bezprzewodowy powinien być przede wszystkim dopasowany do Twoich potrzeb. Znaczenie mają takie aspekty jak:

  • moc – powinna być dobrana do powierzchni, jaką najczęściej będziesz odkurzać (dywan, drewniane panele, kafelki);
  • czas działania na jednym ładowaniu – im będzie on dłuższy, tym rzadziej będziesz musiał ładować odkurzacz, do dużego mieszkania potrzebna będzie bateria o dużej pojemności;
  • system filtracji – jeśli masz w domu zwierzę, wybierz filtr, który dobrze radzi sobie z sierścią i usuwa alergeny;
  • poziom generowanego hałasu – ten aspekt jest szczególnie ważny, jeśli jesteś rodzicem małego dziecka, które śpi w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *