Idealne meble do kawalerki

Jeżeli Twój wybór mieszkania padł na wygodną kawalerkę w doskonałej lokalizacji, zacznij urządzać ją nowocześnie i funkcjonalnie. Małe mieszkanie to ogromne możliwości zwłaszcza w dobie mody na minimalizm oraz ograniczanie liczby posiadanych drobiazgów. Meble do niewielkich przestrzeni można dobrać w taki sposób, aby na co dzień nie odczuwać braku miejsca do przechowywania oraz przestrzeni komunikacyjnej w mieszkaniu. Jak to zrobić?

Od czego zacząć kompletowanie mebli do kawalerki?

Kawalerka jest mieszkaniem, które posiada kuchnię, łazienkę, strefę wejścia oraz jedno pomieszczenie, służące za pokój dzienny i sypialnię. Nowoczesne kawalerki posiadają często strefę sypialnianą, oddzieloną lub pokój dzienny, połączony z aneksem kuchennym, dzięki czemu można wygospodarować oddzielną sypialnię. W każdym układzie pomieszczeń kawalerki, przestrzeni nie znajdziemy w nadmiarze, a kompletowane meble powinny doskonale wpisywać się w dostępną przestrzeń. Meble do kawalerki muszą charakteryzować się jednolitością stylistyczną i kolorystyczną, aby tworząc spójną koncepcję całości, optycznie powiększyć przestrzeń. Warto wybrać meble w jasnej tonacji, białe lub w jasnej okleinie, aby nadać pomieszczeniom wizualnej przestronności. Takie właśnie meble znajdziesz w sklepie Edinos.pl. Nie należy zapomnieć o jasnej kolorystyce ścian, można zastosować fototapetę 3D, która tworzy złudzenie głębi. Podłoga powinna być jasna, nie warto stosować dużego zróżnicowania pomiędzy płytkami podłogowymi i panelami podłogowymi.

Meble, których nie może zabraknąć w kawalerce

Aranżując przestrzeń małego mieszkania, możemy z wielu rzeczy zrezygnować, jednak aby mieszkanie spełniało wymogi komfortu i funkcjonalności, potrzebne będą meble, zachwycające nowoczesną prostotą i funkcjonalnością. Jeżeli uda się wygospodarować przestrzeń sypialną, nie rezygnuj z łóżka z wygodnym materacem. Podstawą w kawalerce jest pojemna szafa, w której zmieści się odzież, walizki, sprzęt sportowy oraz bielizna pościelowa. Jeżeli mamy miejsce w przedpokoju, tam również warto wstawić szafę na obuwie, odzież wierzchnią oraz sprzęt do sprzątania i prasowania. Kompletując meble do kawalerki często pomija się stół z krzesłami, jednak jest on doskonałym sposobem na oddzielenie przestrzeni kuchennej od salonowej, pozwala na komfortowe spożywanie posiłków oraz pracę, jeśli nie zmieści się biurko. Meble do pokoju dziennego powinny być utrzymane w tendencji nowoczesnego minimalizmu, najlepiej wiszące. Telewizor również najlepiej zawiesić na ścianę. Zrezygnuj z dużych, ciężkich mebli wypoczynkowych, wybierając niewielka kanapę dwuosobową. Meble w małych pomieszczeniach nie powinny optycznie przytłaczać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *