Bezpieczeństwo jednym z kryteriów zakupu mieszkania

Przystępując do wyboru mieszkania, kupujący muszą najpierw określić, gdzie w danym mieście chcą znaleźć nieruchomość? Najczęściej interesuje ich dzielnica, w której się wychowali lub jej okolice. Jest wiele kryteriów decydujących o atrakcyjności dzielnicy miasta, a bezpieczeństwo bez wątpienia jest jednym z nich. Jakie inne cechy przestrzeni miejskiej są atrakcyjne dla osób poszukujących wymarzonego lokum?

Czego potrzebuje mieszkaniec miasta?

Podobne pytanie znalazło się w ankiecie internetowej badającej atrakcyjność poszczególnych dzielnic w Lublinie. W badaniu finansowanym z budżetu obywatelskiego wzięło udział ponad 5 700 mieszkańców. Na podstawie wyników ankiety można odpowiedzieć nie tylko na pytanie, w jakiej dzielnicy kupić mieszkanie w Lublinie, ale i jakie oczekiwania mają mieszkańcy wobec miejsca, w którym żyją lub chcieliby żyć.

Mieszkańcy Lublina wskazali, że zależy im na:

  • dobrej komunikacji miejskiej,
  • dobrej jakości powietrza,
  • wystarczającej liczbie miejsc parkingowych,
  • ciekawych placach zabaw dla dzieci,
  • dobrej infrastrukturze, jeśli chodzi o placówki oświatowe i medyczne,
  • lepszym stanie chodników i ulic,
  • trasach rowerowych,
  • miejscach rekreacji,
  • dostępności terenów zielonych,
  • bezpieczeństwie.

Najwięcej osób we wspominanej ankiecie narzekało na brak parkingów, złą jakość ulic osiedlowych i chodników oraz brak terenów zielonych, gdzie można by uprawiać sport i spacerować. Każdy chce zamieszkać w bezpiecznej, pełnej zieleni okolicy, do której łatwo dojechać komunikacją miejską i samochodem, który bez trudu można zaparkować przy bloku.

Gdzie zamieszkać w Lublinie?

Jeśli ktoś posiada mieszkanie w Lublinie, sprzedaż takiej nieruchomości nie przysporzy mu trudu, o ile będzie ona zlokalizowana w najwyżej ocenianych w badaniach ankietowych dzielnicach. Okazuje się, że w Lublinie najlepiej żyje się na Czechowie Północnym, a najgorzej w dzielnicy Hajdów-Zadębie. Dużą popularnością cieszą się nowe inwestycje mieszkaniowe na Węglinie, np. apartamenty budowane na Cyrkoniowym i Koralowym Osiedlu przez dewelopera Orion (http://orion.lublin.pl/) – mieszkańcy doceniają dobre skomunikowanie dzielnicy z centrum i bliskość terenów rekreacyjnych. Nie brakuje tam zieleni, a przy nowych inwestycjach powstają pożądane przez przyszłych mieszkańców parkingi.

https://orion.lublin.pl/nowe-mieszkania-na-sprzedaz/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *