Bakterie do szamba – szambo

Zbiornik z szambem to rozwiązanie, które powszechnie stosuje się do odprowadzania ścieków w jednorodzinnych domach. Warto pamiętać, że stosowanie bakterii do szamba jest niezbędne, jeśli chcemy zachować równowagę przydomowej oczyszczalni. Jak działają takie preparaty?

Szambo to zbiornik, w którym gromadzone są ścieki ze wszystkich domowych odpływów, takich jak toaleta, zlew, czy prysznic. Raz na jakiś czas jest on opróżniany. Jednak w międzyczasie, aby zwiększyć jego wydajność i wyeliminować przykre zapachy, warto stosować specjalne środki przeznaczone do przydomowych oczyszczalni. Przez używanie preparatów chemicznych do czyszczenia toalet, płynów do naczyń itp. produktów równowaga rozkładu ścieków zostaje zaburzona. Bakterie do szamba pozwalają przywrócić stabilność tego procesu. Jak wybrać odpowiednie bakterie do przydomowych oczyszczalniach ścieków?

Jak działają bakterie do szamba?

Tego typu produkty do szamba są preparatami mikrobiologicznymi. Ich działanie obiera się bowiem nie na składnikach chemicznych, a na tym, że charakteryzują się wysoką zawartością wyselekcjonowanych bakterii niepatogennych. Stosuje się je, ponieważ eliminują zanieczyszczenia organiczne w sposób w pełni naturalny i bezpieczny. Nie ingerują w rozkład ścieków inwazyjnie, a wspierają jego przebieg, co w rezultacie pozwala fizycznie zmniejszyć ilość ścieków oraz zlikwidować nieprzyjemne zapachy.

Dlaczego warto stosować bakterie do szamba?

Stosownie bakterii do szamba zapewnia wiele korzyści. Głównym powodem do stosowania takich środków jest jednak to, że bez ich użycia, wszystkie ścieki zamknięte w zbiorniku zaczynają przeważnie gnić, co przyczynia się do powstania przykrych zapachów i osadów. Bakterie natomiast sprzyjają naturalnym procesom fermentacyjnym, dzięki czemu przy okazji neutralizują nieprzyjemny zapach oraz przyczyniają się do dezynfekcji szamba ze wszystkich szkodliwych bakterii.

Preparaty do mikrobiologicznej obróbki ścieków przy regularnym stosowaniu powodują zmniejszenie ich objętości. Działanie bakterii sprawia bowiem, że powstały w zbiorniku muł rozpuszcza się, ścieki zostają upłynnione, a rury kanalizacyjne udrożnione. Zapobiega to więc przedostaniu się do gruntu szkodliwych substancji z szamba i znacznie ułatwia ewentualne czyszczenie instalacji sanitarnej.

Bakterie do szamba — rodzaje

Profesjonalne preparaty do oczyszczania szamba dostępne są w wielu wariantach. Mogą różnić się one między sobą postacią, czy też sposobem użytkowania. Jednak pod względem samego działania, wszystkie tego typu środki gwarantują bardzo podobny efekt. W sklepach kupić można bakterie do szamba w postaci proszku, płynu i tabletek. Te pierwsze dostępne są przeważnie w większych opakowaniach, zapewniających łatwe przechowywanie. Wystarczy odmierzyć odpowiednią ilość proszku. Tabletki są nawet jeszcze wygodniejsze w zastosowaniu, a ich skoncentrowana formuła zapewnia wyjątkowe efekty. Płyn jest nieco bardziej kłopotliwy w aplikacji i przechowywaniu, dlatego też wybierany jest najrzadziej.

Gdzie kupić bakterie do szamba?

Bakterie do szamba to produkt specjalistyczny. W związku z tym nie można kupić go w pierwszym lepszym sklepie. Preparat ten jest trudnodostępny i często nie mają go w asortymencie nawet sklepy z wyposażeniem budowlanym i ogrodniczym. Jednak z pewnością dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że bakterie do szamba są dostępne w internecie. Można kupić je w sklepie online na https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/bakterie-do-szamba-cat-185, gdzie czeka na nas bardzo duży wybór wśród preparatów w różnej formie oraz wielu pojemnościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *