Różnice między serwetką flizelinową a papierową

Organizując różnego rodzaju przyjęcia, czy to z okazji zaślubin, czy urodzin stajemy przed wyborem dekoracji na stół. Serwetki są podstawową formą dekoracji stołu, pięknie wyglądają samodzielnie, ale również świetnie dopełniają kwiatowe kompozycje.

Serwetki fizelinowe czy serwetki papierowe? Przed tym dylematem stają nie tylko profesjonalni dekoratorzy, ale osoby które same podejmują się stworzenia aranżacji stołu.

Podstawową różnicą pomiędzy serwetką flizelinową a papierową jest jej gramatura. Serwetka flizelinowa to połączenie cech serwetki materiałowej – ma strukturę w dotyku przypominającą materiał oraz papierowej wspaniale się formuje. Rozmiar serwetki 40 x 40 pozwala na wygodne formowanie i tworzenie ciekawych kształtów, które zachwycą i przykują uwagę niejednego gościa. Serwetka flizelinowa pomimo tego, że składa się z jednej warstwy to jest bardzo wytrzymała. Dużo większa wydajność sprawia, że serwetki fizelinowe są dużo bardziej ekologiczne. Jeżeli chodzi o formowanie kształtów z serwetki papierowej, tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ ciężej jest zrobić z niej fantazyjny kształt. Utrudnieniem jest także mały rozmiar serwetki papierowej.

Doskonałym dopełnieniem dekoracji stołu są także wygodne w użyciu bieżniki flizelinowe, które posiadają perforację, dzięki temu w szybki sposób możemy go dostosować do rozmiaru stołu. Na większe przyjęcia, oraz imprezy plenerowe sprawdzą się obrusy papierowe. Posiadają ciekawą fakturę i świetnie zastępują te tradycyjne obrusy z tkanin. Używając ich nie musimy martwić się o pranie. Do zapewnienia higieny sztućców rewelacyjnie sprawdzą się etui na sztućce, które mają kształt kieszonki. Każde etui zawiera dodatkowo serwetkę, takie rozwiązanie pozwala zapewnić poczucie bezpieczeństwa w kwestii higieny.

Wszystkie dekoracje stołu w pełnej gamie kolorystycznej oferuje sklep internetowy selglam.com. Oprócz jednokolorowych serwetek znajdują się tam nowoczesne wzory i motywy, które dopełnią dekorację stołu na przyjęciach tematycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *