Nietypowe kabiny prysznicowe, które pozwolą Ci wygodnie korzystać z łazienki

Odkąd pojawiła się możliwość montażu w łazience kabiny prysznicowej, coraz więcej osób się na to decyduje. To z pewnością spora oszczędność czasu i wody. Jednak w pewnym momencie może pojawić się tęsknota za wygodną wanną. Jeśli więc stoisz przed wyborem nowych urządzeń do swojego salonu kąpielowego, pójdź na kompromis. Podpowiadamy, w jaki sposób możesz mieć i wannę i wygodną kabinę.

Namiastkę kabiny prysznicowej dadzą Ci osłony nawannowe

Wygodna wanna pozwala na relaksującą kąpiel, której czasem każdy potrzebuje. Jednak innym razem wystarczy Ci szybki prysznic. O ile nie możesz pozwolić sobie na montaż obu elementów w łazience, masz szansę je połączyć. Parawany nawannowe sprawią, że Twoja wanna będzie prawie jak kabina prysznicowa. Możesz swobodnie stać i myć się, a lejąca się woda nie przedostanie się poza szczelną osłonę. Prysznic w tradycyjnej wannie zazwyczaj kończy się mniejszym lub większym zalaniem łazienki. W tym przypadku nie będzie o tym mowy. Zamontuj sobie uchwyt na słuchawkę, a nawet deszczownicę. Parawan z łatwością sprosta każdemu zadaniu.

Wanna we wnęce? Za pomocą drzwi przesuwnych stworzysz kabinę prysznicową

Jeśli Twoja wanna ulokowana jest w taki sposób, że po obu stronach masz ściany, możesz ją całkowicie zabudować. Najczęściej tak właśnie jest, dlatego właśnie pojawiły się nowe możliwości. W sklepie Wod-Tech znajdziesz kompletne drzwi przesuwne, które pozwolą Ci na zaaranżowanie większej kabiny prysznicowej – zamkniętej wanny. System rolek sprawnie przenosi część drzwi w jedną lub drugą stronę. Do wyboru masz szkło przejrzyste i mleczne, co z pewnością ułatwi stworzenie wymarzonego salonu kąpielowego. Ty decydujesz czy zależy Ci na większej, czy mniejszej prywatności. W obu przypadkach wygodna kąpiel i prysznic będą odbywać się teraz bez chlapania wodą na podłogę i ściany.

Małe łazienki mogą mieć kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem

Coraz większą popularność zdobywają głębokie brodziki, które zastępują tradycyjną wannę. Świetnie sprawdzają się one w małych łazienkach. To rozwiązanie doceniają zwłaszcza rodzice małych dzieci, które można teraz wygodnie wykąpać nawet w małym pomieszczeniu. Jeśli gabaryty Twojej łazienki pozwalają, możesz zdecydować się na większy brodzik, który nawet osobie dorosłej pozwoli na częściowe zanurzenie. Głębokość brodzika wybierasz sam, co automatycznie zmniejsza ilość szklanej osłony. Kabiny prysznicowe są już dostępne w wielu rozmiarach, dlatego bez problemu dobierzesz taką, jakiej potrzebujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *