Nadchodzące wiosenne porządki w ogrodzie? Poznaj lampy zewnętrzne i lampy ogrodowe które oświetlą Twój ogród!

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią nadchodzące porządki w ogrodzie. Jednym z kluczowych elementów, które warto rozważyć podczas odświeżania swojej przestrzeni na zewnątrz, są lampy oświetlające. Lampy zewnętrzne nie tylko dodają uroku ogrodowi, ale także zapewniają bezpieczeństwo i wygodę. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się trzem rodzajom lamp, które świetnie sprawdzą się w ogrodzie.

Lampy solarne LED

Lampy solarne LED to świetne rozwiązanie dla osób poszukujących energooszczędnych i ekologicznych źródeł oświetlenia do swojego ogrodu. Działają one na zasadzie przetwarzania energii słonecznej na energię elektryczną, co oznacza, że nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej ani wymiany baterii.

Ich instalacja jest również niezwykle łatwa i bezproblemowa. Wystarczy umieścić je w miejscu, gdzie przez większość dnia dociera światło słoneczne, aby naładować wbudowane baterie. Po zmierzchu lampy automatycznie się włączają, zapewniając oświetlenie w ogrodzie przez całą noc.

Lampy solarne ogrodowe LED można wykorzystać na wiele sposobów w ogrodzie. Mogą pełnić funkcję oświetlenia dekoracyjnego, podkreślając piękno roślin i architektury ogrodu, lub też pełnić rolę bezpieczeństwa, oświetlając ścieżki, schody czy wejście do domu.

Przykładem takiej lampy jest np. Kinkiet zewnętrzny dostępny na Azaris.pl. Jest wykonany z ABS, posiada zasilanie fotowoltaiczne – panel solarny, wodoodporność IP67 a także 120 stopni kąta świecenia.

lampa solarna ogrodowa

Lampy LED z czujnikiem ruchu

Lampy LED z czujnikiem ruchu są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć kontrolę nad oświetleniem w ogrodzie, jednocześnie oszczędzając energię. Działają one na zasadzie wykrywania ruchu w swoim otoczeniu i automatycznego włączania się, gdy wykryją jakąkolwiek aktywność.

Dzięki temu, że lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu jest aktywowana tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, można zaoszczędzić energię i wydłużyć żywotność żarówek. Ich obecność może zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, odstraszając potencjalnych intruzów.

Lampy LED z czujnikiem ruchu doskonale sprawdzą się jako:

  • oświetlenie wzdłuż ścieżek
  • oświetlenie przy wejściu do domu
  • oświetlenie tarasu

zapewniając dobrą widoczność w nocy oraz reagując na zbliżające się osoby. Z kolei przykładem takich lamp jest Zestaw 3 szt-Lampa solarna 48 LED czujka ruchu 2866 dające białą zimną barwę światła i 3m zasięgu czujnika ruchu.

Lampy solarne z czujnikiem ruchu

Lampy solarne z czujnikiem ruchu to połączenie dwóch zalet: energooszczędności i automatycznego włączania się w odpowiedzi na wykryty ruch. Działają one na tej samej zasadzie co lampy solarne LED, ale dodatkowo posiadają czujnik ruchu, który kontroluje ich aktywność.

Dzięki temu, że lampy te korzystają z energii słonecznej, są nie tylko ekonomiczne w eksploatacji, ale także łatwe w instalacji. Nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej ani wymiany baterii, co czyni je bardzo wygodnym rozwiązaniem dla każdego ogrodu. Lampa solarna z czujnikiem ruchu może służyć od oświetlenia ścieżek i tarasów po zabezpieczenie obszarów wokół domu. Ich elastyczność i łatwość użytkowania sprawiają, że jest to świetne uzupełnienie każdej przestrzeni na zewnątrz. Taki typ oświetlenia reprezentuje np. LAMPA ULICZNA ZEWNĘTRZNA SOLARNA Z CZUJNIKIEM ZMIERZCHU AUTOMATYCZNA 1000W. Wykonana z aluminium i ABS, regulowana w pionie i poziomie, a także z pilotem w zestawie ma szerokie zastosowanie wokół każdej posesji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *