Lustro łazienkowe z oświetleniem

Lustro z oświetleniem to praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej łazience. Sprawdź, jakie są jego zalety, a także jaki produkt wybrać do Twojego pomieszczenia.

Zalety lustra z oświetleniem

Lustro w łazience pełni wiele funkcji. Przede wszystkim, musi umożliwiać przejrzenie się, poprawę makijażu czy ułatwić zadbanie o podstawową higienę osobistą. Właśnie dlatego, połączenie lustra z oświetleniem jest rozwiązaniem praktycznym. To także świetna okazja na oszczędność miejsca. W sklepach znajdziesz specjalne lustra z oświetleniem, które jednocześnie pełnią rolę szafki. W ten sposób zaoszczędzisz miejsce i schowasz kosmetyki lub lekarstwa. Lustro powinno znajdować się nad umywalką. W zależności od jego wyglądu, będzie pełnić także funkcję dekoracyjną. Warto dopasować je do stylu całego pomieszczenia, np. stawiając na elegancką ramę. Kolor srebrny lub złoty może odnosić się do odcienia armatury łazienkowej.

Jaki kolor, kształt i rozmiar wybrać?

Lustro może być np. wklejone w płytki, co gwarantuje estetyczny wygląd. W ten sposób, tworzy się jednolita i gładka ściana. To szansa na powiększenie całej przestrzeni, co szczególnie ważne jest w blokach czy wieżowcach, gdzie łazienki są niewielkie.

Kształt możesz także dopasować do swoich potrzeb i wykonać je według podanego wymiaru. Wybierz się do firmy, która specjalizuje się w usługach szklarskich. W ten sposób, możesz wyróżnić swoje wnętrze np. lustrem wykonanym pod skosem, wypełnisz przestrzeń na poddaszu lub optycznie powiększysz małą łazienkę. Wykonanie lustra u specjalistycznej firmy będzie zdecydowanie droższe niż w przypadku zakupu gotowego produktu. Dodatkowym zastrzykiem finansowym mogą okazać się pożyczki pozabankowe. To prosty i wygodny sposób na zyskanie pieniędzy na zakupy.

Najprostszym sposobem jest powieszenie gotowego lustra z oświetleniem w ramie. Dostaniesz takie w sklepie budowlanym, a także z wyposażeniem do domu. Tutaj rama ma funkcję dekoracyjną, dlatego warto ją dopasować do całego pomieszczenia. Może mieć np. brzegi stylizowane na wystrój vintage. Jeśli pomieszczenie jest małe – warto zadbać o wąską ramkę, a większą powierzchnię lustra. W większych łazienkach, możesz bez problemu zastosować grubszą ramę, np. w kolorze srebrnym lub czarnym. Wystarczy, że dopasujesz odcień do dodatków, blatu lub dekoracyjnego paska płytek ściennych.

Podczas zakupu lustra z oświetleniem, weź pod uwagę wzrost domowników. Jeśli mieszkają z Tobą dzieci, rozmiar musi być dopasowany zarówno do rodziców, jak i najmłodszych. Głowa osoby dorosłej, która patrzy w lustro, powinna znajdować się na samym środku.

Jeśli zależy Ci na zakupie wysokiej jakości wyposażenia do swojej łazienki, weź pod uwagę pożyczki pozabankowe.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupów?

Ważnym aspektem podczas zakupu lustra jest oświetlenie. Lepiej sprawdzi się naturalna i ciepła barwa, która pozwoli na komfortowe dbanie o swoją higienę. Zdecydowanie gorzej sprawdzi się oświetlenie halogenowe. Przy lustrze może powodować cienie na twarzy czy inny kolor skóry. Może to utrudnić codzienną pielęgnację. Przy wyborze odpowiedniego lustra z oświetleniem, weź pod uwagę, że jest to inwestycja na wiele lat. Nie oszczędzaj na zakupie, szczególnie, że łazienka to miejsce szczególnie narażone na wilgoć, bakterie oraz grzyby. W zdobyciu dodatkowych pieniędzy na wyposażenie pomogą Ci pożyczki pozabankowe. To szybki sposób na zyskanie funduszy bez zbędnych formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *