Jakie cechy powinien mieć doskonały materac dla dwojga?

Poszukujesz dobrego i idealnie dopasowanego materaca do Twoich potrzeb? Odpowiednie przygotowanie do zakupu gwarantuje zadowolenie z użytkowania i komfort spania. Warto wiedzieć, że materace do łóżek dwuosobowych wymagają bardziej skomplikowanego poszukiwania informacji niż opcja pojedyncza. Należy wziąć pod uwagę szczególnie nasze preferencje, wzrost, ciężar ciała, a nawet styl życia. Równie ważny jest wybór odpowiedniego producenta. Da to gwarancję wygodnego i zdrowego snu przez długie lata.

Rozmiar materaca

Pierwsza, najważniejsza sprawa, która determinuje dalsze wybory to rozmiar materaca. Materace do łóżek dwuosobowych wahają się wymiarowo między 140×200 cm do 200×200 cm, a nawet większych. Materace do łóżka 180×200 cm zapewniają wygodę na bardzo wysokim poziomie, a także nie są na tyle duże, by zdominować pomieszczenie, szczególnie w niewielkich pokojach w bloku. Przy dużej powierzchni do wykorzystania, można sobie pozwolić na znacznie większe materace typu king size. Z pewnością większe propozycje wiążą się ze zdwojonym komfortem dla partnerów. Ponieważ w łóżku spędzamy około 8 godzin w ciągu doby, to jeżeli tylko powierzchnia sypialni na to pozwala, warto zainwestować w materace do łóżka 180×200 cm lub 200×200 cm.

Funkcja amortyzacji drgań

Odpowiednie materace do łóżek powinny być także dopasowane do stylu życia partnerów. Jeżeli jedna z osób musi lub preferuje wstawanie znacznie wcześniej niż druga, pojawiają się problemy. Podobnie w sytuacji, gdy jeden z partnerów podczas snu lubi często zmieniać pozycję. Na szczęście idealnym rozwiązaniem tego typu bolączek jest materac z funkcją amortyzacji drgań. W takiej sytuacji sprawdzi się materac kieszeniowy. Dzięki dużej ilości sprężyn umieszczonych w specjalnych kieszeniach, powierzchnia spania idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia wygodny, spokojny sen. Podobnie dobrym wyborem są opcje hybrydowe, które łączą w sobie rozwiązanie piankowe z kieszeniowym. Żeby sprawdzić w sklepie właściwość amortyzacji można położyć pusty kubek w dowolnym miejscu materaca i wykonać naciski w różnych odległościach od niego. Jeżeli pomimo niewielkiej odległości kubek stoi prosto, jest to doskonała opcja dla pary.

Materace dla dwojga

Co zrobić, kiedy dwie osoby mają zupełnie różne preferencje co do miękkości materaca, albo kiedy istnieje wysoka dysproporcja wagi między partnerami? Istnieją na szczęście materace do łóżek, które charakteryzują się zróżnicowaną miękkością po obu stronach. Materac 180×200 cm kieszeniowy dla dwojga JMB Carat Mixt, dostępny w sklepie internetowym polskiego producenta JMB, jest tego świetnym przykładem. Posiada on po obu stronach różne stopnie twardości: H2 i H3. To najlepszy sposób na pogodzenie różnych preferencji. Dodatkowo w tym modelu kieszenie ze sprężynami zostały umieszczone bardzo gęsto. Jest to dodatkowe udogodnienie, by zachować wysoki poziom amortyzacji i komfortu partnerów.

Z pewnością, nawet przy istotnie odmiennych gustach, dwie osoby są w stanie wypracować kompromis w kontekście wyboru materacy do łóżek i cieszyć się komfortem przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *