Ceber do sauny. Podpowiadamy, jaki wybrać?

Urządzasz swoją prywatną strefę SPA i zastanawiasz się, jak wyposażyć przydomową saunę? Dobór odpowiednich akcesoriów wpływa na komfort i przyjemność płynącą z korzystania z pomieszczenia saunowego. Szczególnie przydatnym gadżetem jest ceber. Jak wybrać odpowiedni sprzęt? Podpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Czym są cebry do sauny?

Jednym z artykułów, bez których trudno się obejść, są cebry do sauny. To specjalne wiaderka wyposażone w chochlę. To właśnie z cebra czerpie się wodę przeznaczoną do polewania rozgrzanych kamieni, co powoduje wybuch pary podwyższającej chwilowo wilgotność w saunie. Pojemniki te służą także do zaparzania ziół. W cebrze można umieścić specjalne mieszanki ziołowe przeznaczone do saun. Po ich zalaniu gorącą wodą otrzymuje się napar, który można wykorzystać do zalewania kamieni zamiennie ze zwykłą wodą. Ponadto pięknie pachnące zioła działają aromaterapeutycznie i wprowadzają w saunie jeszcze przyjemniejszy klimat.

Cebry do sauny sprawdzają się także jako pojemnik (tzw. zaparnik) do zaparzania witek. Aby przygotować miotełki do kąpieli w saunie, należy zalać wiaderko zimną wodą na około 2-3 godziny. Następnie trzeba je przepłukać wrzątkiem w celu dezynfekcji. Po tych procedurach zapełnia się ceber wodą o temperaturze od 60 do 80 stopni Celsjusza. W tak przygotowanym zbiorniku umieszcza się miotełki i stopniowo je zaparza: najpierw przez około 2 minuty trzeba zanurzyć w wodzie rączkę witki, później przez ok. 5 minut część liściastą. Po takim zabiegu miotełka jest gotowa do wykorzystania podczas seansu w saunie.

Akcesoria do sauny ogrodowej – jak wybrać najlepsze?

Cebry to praktyczne akcesoria do sauny ogrodowej, których nie powinno zabraknąć w Twojej prywatnej strefie relaksu. Wybierając odpowiedni ceber, zwróć uwagę przede wszystkim na materiał wykonania. Największą popularnością cieszą się modele drewniane. To ukłon w stronę tradycji i natury – dawniej wiaderka wykorzystywane w saunach również były wykonane z drewna. Ponadto ceber drewniany idealnie wpisuje się w klimat pomieszczenia saunowego i stanowi jego efektowną dekorację.

Kupując chochle i cebry do sauny, zwróć uwagę, aby były one wykonane z wytrzymałego drewna, najlepiej iglastego. Ważne, aby produkty zostały odpowiednio zabezpieczone, co pozwoli na ich długotrwałe użytkowanie. Drewno to surowiec, który znakomicie poradzi sobie w środowisku panującym w saunie. Z łatwością wytrzyma zarówno wysokie temperatury, jak i wilgoć. Aby przedłużyć trwałość produktu i ułatwić jego czyszczenie, wybierz ceber z plastikowym wkładem, np. model z oferty producenta Vingberg. Sprawdź także, czy chochla posiada uchwyt, dzięki któremu można ją zawiesić na ścianie.

Alternatywą dla cebra drewnianego jest model wykonany ze stali nierdzewnej. To nowoczesne rozwiązanie, wyróżniające się stylowym designem i eleganckim wykończeniem. Stalowe cebry do sauny są często dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, co umożliwia wybór produktu dopasowanego do indywidualnych gustów i wymagań. Modele te cechują się dużą wytrzymałością i lekkością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *