Obróbka wibrościerna jako innowacyjny proces wykańczania powierzchni

Sektor produkcyjny stale wprowadza i stosuje coraz nowsze metody, mające na celu zmodernizować i ułatwić pracę przy obróbce materiałów. Ważne jest, by techniki te były dokładne i precyzyjne – pomaga to bowiem podnieść wydajność i wykonać dużo pracy w krótkim czasie, zaoszczędzić znaczną część kosztów związanych z produkcją oraz odciążyć pracowników. Jedną z powszechnie stosowanych metod jest obróbka wibrościerna.

Obróbka wibrościerna – niezawodność i skuteczność

Obróbka wibrościerna, inaczej zwana też obróbką wibracyjno-ścierną lub trowalizacją jest procesem, który polega na wykończeniu powierzchni przy użyciu ceramicznych kształtek. Ich tarcie powoduje usunięcie wszelkich niedoskonałości, zaokrąglenie ostrych krawędzi, wygładzenie oraz wypolerowanie powierzchni. Zabieg ten często stosowany jest w jubilerstwie przy szlifowaniu zarówno naturalnych, jak i sztucznych kamieni. Swoje zastosowanie znalazł jednak też w innych sektorach, wykorzystując do tego materiały, takie jak metal, drewno, wszelkie tworzywa sztuczne, gumę oraz szkło. Obróbka wibrościerna odbywać się może na sucho, z użyciem specjalnych past ściernych, jak również na mokro, przy pomocy płynu wspomagającego. Zależnie od stosowanej metody obróbki, proces ten może trwać kilkanaście minut lub też kilka tygodni. Zastosowanie trowalizacji możemy znaleźć w przemyśle, branży produkcyjnej, motoryzacji, produkcji narzędzi, a także w wielu innych.

Wycinanie laserowe – oferowane możliwości

Do najbardziej skutecznych oraz przynoszących widoczne efekty metod obróbki należy również wycinanie laserowe Łódź. Proces ten możliwy jest za sprawą działania strumienia laserowego, który ogrzewa i oddziałuje na dany fragment tworzywa. W wyniku tego procesu termicznego dochodzi do rozdzielenia, bowiem za sprawą wysokiej temperatury laser spala, stapia lub odparowuje materiał, nadając mu preferowany przez nas kształt. Dodatkowo, umożliwia też dokładne i precyzyjne wytopienie skomplikowanych i wymagających kształtów oraz pozostawia krawędzie wyjątkowo gładkimi. W ten sposób, przygotowany materiał nie wymaga dalszej obróbki i jest gotowy do montażu.

Cięcie laserowe – zastosowanie

Moc lasera, którą planujemy wykorzystać, powinniśmy odpowiednio dopasować do tworzywa oraz preferowanego kształtu. Zbyt wysoka temperatura i moc mogłaby go bowiem zniszczyć lub uszkodzić. Cięcie laserowe Warszawa wykonuje się na wielu typach materiałów, a najczęściej wykorzystywanymi są różne rodzaje metali, stal, tworzywa sztuczne, ceramika, drewno, czy też aluminium. Elementy oraz części powstałe w wyniku cięcia laserowego znalazły swoje zastosowanie w wielu sektorach gospodarki. Możemy je wykorzystać jako elementy i ozdoby zarówno budynków, jak i pomieszczeń, ogrodów, tarasów, czy też części budowy maszyn, pojazdów, mebli oraz wielu typów innych urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *